Konsola PS4 z softem 7.51 - jailbreak na stałe

Witam, chciałbym zrobić jailbreak na mojej nowej konsoli, tylko że jak coś z tego wychodzi(1, na z 8 tutoriali co do tego softu działa), to i tak jest to chwilowe, a chciałbym by było to na stałe. Żeby nie robić tego od nowa za każdym razem. Czy da się to zrobić na stałe?

To nie jest miejsce na takie tematy. :wink: Poszukaj sobie scenowych for dyskusyjnych jak psx-place, logic sunrise, psxtools.de, elotrolado, gbatemp itp.

Nie ma sposobu na „stały jailbreak” bowiem ani nie ma (i raczej nie będzie) kluczy aby skleić CFW, ani nie znaleziono żadnego exploitu bootloadera. To co mamy to HEN, który ginie razem z czyszczeniem RAM (czyli wraz z wyłączeniem konsoli).

Exploity powyżej 5.05 są bardzo trudne do odpalenia (rzadko się udaje wstrzelić tam gdzie trzeba przez ASLR). Dlatego zaktualizuj do v9.00 gdzie HEN jest w miarę stabilny. Pamiętaj tylko aby NIE był to v9.03 (czyli aktualnie najnowszy). No i musisz poświęcić pendrive na spreparowany zepsuty exFAT, który tutaj jest stage2 ROPa.

z tego co wiem chyba od 5.05 był na stałe ale nie jestem pewnien zapytaj na psxplace.com

Można załadować exploit do cache przeglądarki i odpalać sobie jedynie poprzez włączenie przeglądarki offline.
Odpalanie w ten sposób jest dostępne od wersji firmware 5.05, do 9.00 i jest bardzo stabilne.
9.00 jest jedynie trochę bardziej skomplikowane.

„Jailbreake’u na stałe” nie ma na żadnym firmware. Przynajmniej na razie.

Ludzie protezują sobie to zastępowaniem linku do instrukcji obsługi, hostowaniem exploita na access poincie na USB itp. sztuki szamańskie, ale nie można powiedzieć aby było to „na stałe” bo po odłączeniu prądu hak znika z pamięci operacyjnej i trzeba exploitować ponownie - ręcznie bo sam się magicznie nie załaduje przy starcie konsoli.

nie do końca sam miałem ps4 z 9.00 potrafiło się crashować miałem payload od wolf team to chyba jeden z najstabilniejszych.

No tak, ja mam 5.05 i nadal siedzę na nim i nie mam w ogóle crashy.
Gierki i tak robią jeszcze z fixami 5.05.
Niby zachwalają, że 9.00 jest już mega stabilne…ale to oczywiście wyjście dla tych, którzy mają na konsoli już OFW 9.00 i jednak na razie trzeba więcej zachodu, żeby odpalać exploita.
Mnie się nie spieszy do wyższego firmware…chociaż na 9.00 nie trzeba bawić się z fixami.
Jednak odpalanie hena jedynie z cache przeglądarki jest mega wygodne.
GoldHen można zapodać sobie też na 5.05 i jest bardziej wygodny.
Używam payload od PS-Phoward Host Menu z Gold Henem i jest git.
Jednak jest tylko dla 5.05 a wyższe software mają już klony i działają od 6.72 do 7.80…9.00.