Konsola PSP problem z USB


(Kluchahaha) #1

Witam

kupiłem ostatnio konsole PSP z kartą pamięci...

próbuje podłączyć PSP do komputera przez kabel USB żeby zgrać kilka filmów, ale gdy podłączam konsole do komputera pokazuje mi się koło zegarka ikona "bezpieczne usuwanie sprzętu" i nie wiem co zrobić... nie wiem czy to wina konsoli, kabla czy komputera....

proszę o pomoc z góry dziękuję...

PS. zapomniałem napisać że jak podłączam PSP do komputera to konsola zaczyna się ładować więc z kablem chyba nic nie jest...


(Berialsowa123) #2

No ale gdzie leży meritum problemu? Komputer nie wykrywa konsoli jako urządzenie przenośne mimo że pojawia się ikonka bezpiecznego us u wania sprzętu?


(Kluchahaha) #3

To jest tak : jak wchodzę w tą ikonę pisze mi "masowe urządzenie magazynujące USB" jak wyświetlam składniki urządzenia pisze "SONY "PSP" MS USB Device"

Mam nadzieje że o to Ci chodzi :lol: ( w tym temacie jestem zielony ) xD


(Berialsowa123) #4

W zasadzie to chodzi mi o to o co Ci chodzi :wink:

Martwi Cię to, że po podłączeniu tego PSP pojawią się ikonka bezpiecznego usuwania sprzętu czy co? Bo kompletnie nie rozumiem tego problemu szczerze mówiąc :wink:


(Kluchahaha) #5

Ja chce nagrać na konsole tylko kilka filmów.....

-- Dodane 06.06.2009 (So) 17:00 --

No to jeszcze raz..

Nie moge nic zgrać na konsolę ponieważ gdy podłączam ją do komputera nie otwiera mi się żaden folder ani nie pojawia się nowa stacja dysków w moim komputerze

pojawia się tylko ikona "Bezpieczne usuwanie sprzętu"

chyba już wyjaśniłem na czym polega mój problem :smiley:


(Berialsowa123) #6

Nie miałem nigdy styczności z konsolą PSP ale tak na moje oko to podłączasz ją do komputera kablem USB i w moim komputerze powinno Ci się pojawić masowe urządzenie magazynujące bądź coś w tym guście podpisane jak np PSP, wchodzisz tam (tak jak na zwykły dysk) i np w mojej MP4 mam foldery typu movies/pictures/music - gdzie kopiuje odpowiednie temu pliki. Jak skończysz to klikasz na ikonkę bezpiecznego usuwania sprzętu, po czym klikasz na PSP i po chwili powinna się wyświetlić informacja - sprzęt można bezpiecznie usunąć z komputera.

Polecam również zajrzeć do instrukcji Twojego PSP.

edycja:

Ah :wink: no to w końcu napisałeś po ludzku co się dzieje;) też tak kiedyś miałem, tyle tylko, że z dyskiem USB i musiałem jakieś informacje z rejestru usunąć, nie pamiętam które to były ale zajrzyj do tego tematu później, poszukam tego w necie i tutaj napiszę.


(Kluchahaha) #7

No i właśnie tu tkwi mój problem po podłączeniu PSP albo czytnika adapterów i mp4 i różnych takich sprzętów do których nie trzeba instalować sterowników nie pojawiają się nowe dyski w moim komputerze :?


(Berialsowa123) #8

Ok znalazłem to rozwiązanie które mi pomogło, mam nadzieję że i Tobie pomoże;)

Najpierw otwórz edytor rejestru (start->uruchom->regedit), kliknij na plik->eksportuj, wpisz jakąś nazwę i zapisz plik na pulpicie. To kopia rejestru - w razie przypadkowego uszkodzenia będziesz mógł go przywrócić:wink:

Następnie klik na edycja->znajdź - i wyszukaj upperfilters - i usuń, a następnie lowerfilters, które także usuń. Tylko pamiętaj, że masz usunąć tylko i wyłącznie klucz o nazwie upper i lowerfiltres - nic po za tym. Po czym reset komputera.

I napisz czy pomogło, jeśli nie to będziemy dalej się bawić.


(Kluchahaha) #9

dzięki wszystko jest ok, ale strasznie muli kompa...

dzięki za wszystko :smiley: