Konsola uniemożliwia instalację XP

Po paru godzinach szukania w internecie i próbach instalacji zwracam się z pytaniem do Was.

Próbuję zainstalować windowsa XP , wcześniej (około 6 miesięcy temu nie było problemu) teraz uniemożliwia mi to Konsola Odzyskiwania Systemu Windows XP. Gdy płyta (oryginał Windows XP) bootuje się, na blue screenie ładują się wszystkie sterowniki, później jednak nie mam możliwości instalacji Windowsa bo automaycznie odpala się ta konsola. Co zrobić ? Dodam że wszystkie dyski są już sformatowane, próbowałem instalacji na 2 wersjach windowsa XP

Czy trzeba coś ustawić w biosie? Bo pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

albo masz zacięty klawisz albo to nie Windows tylko sama konsola odzyskiwania ile zajmuje płyta (MB)

Spróbuj podmienić klawiaturę na inną, bo być może jest zwarcie na ścieżce klawisza r co powoduje aktywację konsoli.

Płytka jest na 100% dobra sprawdzałem ją na drugim komputerze, co do klawiatury jest to laptop więc trudno ją wymienić

No to klapa - w tej sytuacji moim zdaniem zostaje serwis, bo samodzielne rozbieranie laptopa to nie za dobry pomysł…

Chociaż spróbuj jeszcze podłączyć klawiaturę pod ps/2 jeżeli masz takowe gniazdo lub na usb. Może wtedy ta wbudowana się wyłączy i jej działanie przejmie ta zewnętrzna. Tak np. jest z touchpad’em, jak się podłączy mysz, to touchpad przestaje działać i operuje się samą myszką.

jak masz ps2 w laptopie to się wyłączy ta od laptopa jeśli nie masz ps2 to może się nie wyłączyć

PS2 nie posiadam, nie wydaje mi się jednak żeby to wina klawiatury była, wtedy w konsoli też by chyba R wciskało a tak nic nie wyskakuje ;/

Nie mam pojęcia dlaczego tak może się dziać, może coś w biosie trzeba przestawić ?

przerób płytę nlite on usuwa to wybieranie między konsolą a instalacją i od razu przechodzi do formatowania

tak mi się wydaje