Konsola Windows XP - jak ją wyłączyć przy starcie?

Witam,

Przy załadowaniu się systemu windows XP SP3 mam konsolę, chciałbym aby nie ładowała mi się przy starcie - jak mogę ją wyłączyć (nie usunąć!)?

1307970216059.jpg

Pozdrawiam,

DearD

Prawym na mój komputer, właściwości, zaawansowane, pierwsza opcje z góry, (nie pamiętam jak się dokładnie nazywa, pisząc ten post siedzie na linie) i w drugim oknie, co się pojawi powinna być opcja wyboru czasu wyświetlania się owego menu.

Tak jak wyżej lub programem EasyBCD będzie jeszcze łatwiej pozmieniać sobie co chcesz za pomocą kilku kliknięć

EasyBCD

Tobie raczej chodzi o boot menu gdzie mogę wybierać pomiędzy systemami operacyjnymi, a to nie jest to samo…

Dodam możliwości po użyciu F8 :

1307970906130.jpg

@edit:

I dodam, że nie chcę zmienić czasu wyświetlania tylko definitywnie wyłączyć ją, tak jak normalnie ładuje się windows!

Obraz w pierwszym poście przedstawia boot menu.

To może sprecyzuj jak ta konsola wygląda.

Jeżeli masz parę wpisów, to nie da się jej definitywnie wyłączyć. Aby znikła ustawiasz czas na 0 (zero).

Mam dwa systemy operacyjne. Przy uruchomieniu pojawia mi się boot menu gdzie wybieram pomiędzy systemami (domyślnie jeśli nic nie wybiorę przez czas jaki mam ustawiony uruchomi się XP) następnie pojawia się te okno które zamieściłem wyżej - wcześniej tego nie miałem, ale jako, że miałem problem z grą Counter Strike musiałem użyć programu ComboFix, który mi pomógł ale jednocześnie dodał mi tą niechcianą konsolę przez co wydłuża mi się uruchamianie systemu, chciałbym po prostu wrócić do stanu wcześniej czyli okno boot-owania włączone , a ta konsola wyłączona.

Mam nadzieję, że już jest wszystko jasne, ponieważ prościej chyba nie potrafię tego opisać.

Dzięki!

Jeżeli wybierzesz w konsoli wyboru trybu uruchamiania (to ta, którą chcesz ukryć) opcję Start WIndows Normally , uruchomi się system, zamkniesz go czy uruchomisz ponownie to dalej się ona pojawia ? Zwykle ona wyskakuje, jeżeli system został niespodziewanie zamknięty.

Zrobiłem tak jak napisałeś, jednak za każdym razem się pojawia :\

A jak Ci się pojawia boot menu to nie naciskasz czasami F8 zamiast ENTER ?

Tą wypowiedzią to chciałeś mi chyba ubliżyć!? Bez przesady jeszcze nie jest ze mną tak źle, abym nie wiedział w co stukam na klawiaturze.

Udało mi się usunąć tą nieszczęsną konsolę czyli 2-gie okno boot menu, natomiast w tym pierwszym mam do wyboru:

  • Windows XP (OK)

  • Windows 7 (OK)

Windows XP Microsoft Console… coś tam coś tam, używałem wcześniej wspomnianego programu EasyBCD, natomiast on wykrywa mi prawidłowo systemu, ale tej konsoli za cholerę nie widzi mi w programie; jeszcze tylko to usunąć i już będę w 100% zadowolony! :slight_smile:

Jeżeli pojawia Ci się tylko już boot menu i chcesz go wywalić to ustawiasz czas na zero.

Nie mogę go teraz wywalić, bo jest mi niezbędny do przełączania się pomiędzy Win XP a 7, jest mi zbędna tylko ta konsola… :confused:

//a teraz jestem zupełnie skołowany, ponieważ nie odpala mi boot menu. Mma ustawione w EasyBCD oraz w XP-ku boot.ini odpowiednio skonfigurowane i pomimo tego nie ładuje mi okienka, dlaczego?

Czy plik boot.ini wygląda podobnie do tego?

Należało wywalić tą czerwoną linię bo ona dotyczy konsoli o której piszesz Gdybyś przed użyciem Combofixa przeczytał (a powinieneś) ten poradnik http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … -combofix/ a w szczególności sekcje Skutki uboczne stosowania ComboFix to nie miałbyś żadnych problemów

U Ciebie wygląda ona chyba tak jak poniżej

Podaj zawartość pliku boot.ini

boot.ini

; This boot.ini was automatically generated by NeoSmart Technologies' BootGrabber.exe

; Use EasyBCD from http://neosmart.net/dl.php?id=1 to manage your bootloader


[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP on C:\" /fastdetect

Nie ładuje Ci bo masz timeout ustawione na 1.

Bo chce mieć przez 1 sekundę!? Poza tym ustawię na 5 / 10 / 15 i nadal nic…

Jeśli dobrze przeczytałem to masz na dysku windows XP oraz 7 z tego co podałeś to plik boot.ini wygląda po usunięciu wpisu konsoli tak jakby był tylko XP więc żadne boot menu się nie pojawi

A powinien wyglądać mniej więcej tak

Wklej to co powyżej na czerwono do pliku boot.ini zachowaj go i zrestartuj system