Konstrukcja stron www

Witam mam takie pytania, które mnie dręcza już od dawna.Najlepiej będzie jak je ponumeruje.

  1. Czy na dobrych stronach www, podstrony są wczytywane z pliku, czy moze jest jeden plik np. page i do niego wczytuje się zawartość podstron z sql, czy może jeszcze tak że każda podstrona ma swoj plik ale treść jest wczytywana z sql.

  2. Jeśli tak to jak się mają do tego pozycjonowanie w google.

  3. Czy to, że strony są w php wpływa jakoś na pozycjonowanie ?

  4. Czemu moja strona na której odnośniki wyglądają tak index.php?akcja=pages/nazwa_podstrony nie chce być zaindexowana w google. A jak po prostu wpisałem w pasku adresu w przeglądarce www.mojastrona.cba.pl/pages/nazwa_podstrony

google zaindexowało tą podstronę że teraz jest w google ?

  1. To mojastrona.cba.pl i reszta to przykładowe dane.

Pozdrawiam

  1. Dziwne pytanie. Jedna “dobra strona” może być statyczna i mieć kilka podstron, inna może być dynamiczna i będzie też na plikach, jeszcze inna będzie maiła ogrom podstron i będzie oparta na bazie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

  2. co ma piernik do wiatraka?

  3. nie ważne w czym jest napisana, tylko jak jest napisana!

  4. tylko wróżka ci to powie. Ogólnie tak człowiek jak i google lepiej trawią przyjazne URLe, jednak i te zwykłe są indeksowane - jeśli tylko o to zadbasz.

  1. Strona dobreprogramy.pl nie jest napisana w PHP, ale w ASP.NET. Świadczyć o tym może np ten fragment kodu strony:

    HTML>BODY[class=“wide”]>FORM[id=“aspnetForm”]:nth-child(1))

  2. Jest jedna strona mainpage i system podstron.

ok dzięki za odpowiedzi, a co do tego pierwszego to jeśli strona jest oparta na bazie tzn treść to jak się do tego mają meta tagi ? też są wczytywane s sql ?

też

i co google indeksuje też takie strony których treść jest wczytywawana z sql ?

A dlaczego by miało nie indeksować?

To, gdzie i jak dane są przechowywane googla nie interesuje, ważny jest tylko kod wynikowy.

Czyli mogę zrobić tak :

Dane stron w sql i mam np plik page i do tego pliku poprzez odnośnik index.php?go=page&title=np.o-mnie

wczytać wszystko włącznie z metatagami itp ?

Tak większość stron opartych o php bazuje na mniej więcej takie konstrukcji. Robot google to coś w rodzaju przeglądarki tylko nie takiej jak używasz ty Opera czy FF jednak odczytuje poprawnie dane z baz danych.