Konta użytkowników w windowsie a połączenie sieciowe

W biurze obok, są dwa komputery. Jeden z nich to matka, drugi jest do niego podłączony siecią aby można było korzytsać z wszytskich plików. Ostatnio jedna z pracownic utworzyła sobie na swoim komputerze (matka) konto uzytkownika i dała opcję “prywatne” w zwiazku z czym drugi komputer nie może teraz się połączyć z tym pierwszym. Widzą się w sieci, ale nie można dostać sie do żadnych plików. Jak to odwrócić? Mnie już brakuje pomysłów:(

skasowac konta pracownicy…

no właśnie się nie da, bo zrobiła to na koncie administratora:(

Przecież jeden administrator może wyrzucić drugiego. W Windowsie XP domyślnie jest co najmniej 2 administratorów, jeden o nazwie Administrator (domyślnie dostępny tylko w trybie awaryjnym) i drugi o nazwie podanej podczas instalacji Windowsa.

Można też zmienić ustawienia praw dostępu do plików, w XP Pro we właściwościach pliku, w XP Home właściwości są dostępne w trybie awaryjnym (klawisz F8 podczas startu systemu).

Mam nadzieję, że komputer w którym można korzystać ze wszystkich plików nie jest jednocześnie połączony bezpośrednio z internetem, tylko przez jakiś router [-X

Trzeba ustawić prawa dostępu do udostępnianego katalogu. PPM na katalogu -> właściwości -> udostępnianie -> Prawa dostępu (Permissions)