Konta użytkowników zniknęły

Dzisiejszego dnia, po włączeniu komputer ukazuje się niebieski ekran z możliwością logowania, na którym nie wyświetla mi się żaden użytkownik. Po wciśnięciu ctrl + alt + del usiłowałem wpisać nazwę i hasło znanych mi użytkowników - niestety bez rezultatu. Czy istnieje jakieś oprogramowanie bootowalne z płyty, które umożliwiło by mi podglądnięcie jacy użytkownicy są aktualnie dostępni na komputerze?

System to XP ?

Z awaryjnego na Admina jesteś w stanie się dostać ? W awaryjnym Wiersz polecenia i komenda :

net user

[Enter]

wylistuje konta.

  • utworzyć Usera i jak będzie taka potrzeba bawić się w ewentualne odzyskiwanie kont/danych…

Hej,

Można użyć na przykład płytki bootowalnej Windows NT/2k/XP/Vista Change Password - generalnie służy ona do usuwania haseł użytkowników, ale dodatkowo wyświetla informacje o kontach. Ściągasz obraz, wypalasz na płytce i bootujesz z niej komputer. Instrukcję oraz pliki obrazu CD i FDD znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, system to XP. W awaryjnym nie mam dostępu do konta z uprawnieniami administratora. W systemie ostało się tylko jedno konto, które było zablokowane (odblokowałem), niestety nie ma ono uprawnień admina. Reszta kont: admin, administrator wyparowała. Teraz szukam narzędzia, które pozwoliło by utworzyć jedno konto administratora. Jedyny pomysł jaki w tej chwili posiadam to odpalenie płyty z XP i próbowanie naprawiania systemu.

Spróbuj jeszcze raz, może w ten sposób zabangla:

  1. na ekranie powitalnym CTRL+ALT+DELETE x 2 > nazwa usera : administrator , hasło puste

  2. na ograniczonym koncie w cmd :

    net user administrator active:yes

[Enter] > Wyloguj się, może admin się ujawni.

Hej,

A co widzisz w przystawce zarządzania użytkownikami? Klikasz Uruchom i wpisujesz control userpasswords2. Są tam widoczni inni użytkownicy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Administratora po instalacji zabezpieczałem hasłem więc ten sposób odpada.

Z control userpasswords2 też będzie problem, ponieważ to konto, które działa było mocno ograniczone przy pomocy Windows Steady State (na potrzeby “kafejki internetowej” i uruchamianie wszelakich poleceń z “uruchom” zostało zablokowane.

Gdzieś wyparowały dwa konta: administrator i admin. Gdyby był jakiś sposób na ich utworzenie z jakiegoś poziomu to rozwiązało by problem. Może jakimś sprytnym linuxem udało by się uzyskać taki efekt?

Hej,

Generalnie jeśli konto zostało usunięte z systemu, to i tak wpisanie hasła, czy zostawienie go pustego nic nie da, bo system takiego użytkownika nie znajdzie.

:arrow: A może to właśnie program się wykrzaczył i stąd problemy?

:arrow: Próbowałeś przywracania systemu?

Próbowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po połączeniu wszystkich w/w narzędzi udało się rozwiązać problem. Za wskazówki dziękuję.