Konta Użytkowników

Witam Wszystkich. Za 1,5 tygodnia będę robił format komputera stacjonarnego, ponieważ przesiadam się na laptop. Jednak z komputera stacjonarnego będzie korzystać mama oraz siostra. Chcę więc stworzyć konto z ograniczeniami, by siostra czegoś nie namieszała. Więc tak: podczas instalacji tworzę konto o nazwie KyLLoX i będzie to konto administrator. Po zainstalowaniu Windowsa wchodzę na to konto i instaluję programy : GG, Skype, Mozilla oraz CCleaner, O&O Defrag itp. I teraz chcę utworzyć konto z ograniczeniami o nawie “Dom”. Stworzenie konta to pikuś ale chcę aby spełniało ono moje wymagania. Nie umiem tego zrobić za bardzo więc proszę o pomoc. Oto moje pytania:

  1. Chcę aby, po uruchomieniu komputera, pojawiła się plansza z wyborem użytkownika. I na tej planszy ma być użytkownik “Dom”, lecz po naciśnięciu 2 razy ctrl+alt+del ma się pojawić konto KyLLoX(admin);

  2. Jak zrobić aby siostra która będzie wchodziła na konto “Dom” nie mogła nic zrobić w systemie tj. wejść do panelu sterowania, zmienić tapety, wejść do rejestru, ustawić sobie hasła itp.

  3. Jak zrobić tak aby siostra mogła wejść na obojętnie jaką partycję ale nie mogła z niej nic usunąć?

Proszę o odpowiedzi na te pytania wg punktów z szczegółowym wytłumaczeniem :slight_smile: Z góry dziękuję za pomoc.

kyllox , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

1.Mozesz za pomocą reejstru ukryć to konto, ale zasada jest taka że jak wciśniesz crtl+alt+del to w polu u żytkownika jest nazwa z ostatniego logowania.

2.A jaką wersje windowsa masz? home czy proffesional? W profesionalu łatwiej to będzie ustawić ale w home też się da. W proffesionalu ustawiało się to bodajże przez menadzer uzytkownikow(czy jak to sie tam nazywa). Znajdziesz to w panelu sterowania>zarzadzania komputerem. Mozesz się też pobawić konsolą MMC.

3.Możesz zrobić to za pomocą polecenia cacls np.

Zmieni(/p) to listy ACL wszystkich plików(/t) w danym katalogu(x:) dla uzytkowników. Nie zapomnij tylko nadać sobie pełnych praw żeby potem nie było niespodzianki:)

Wpisz w cmd cacls i przeczytaj i wsztsekiego się dowiesz, i ustawisz jak będziesz chciał.

Pozdrawiam M. :slight_smile: