Kontakt z redakcją

Czy redakcja odpowiada na przesłane maile?

Wysłałem do redakcji kilka maili w tym jeden z prośbą o chociażby potwierdzenie otrzymania moich wiadomości i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Dlaczego serwer poczty redakcji odrzuca wiadomości od niektórych nadawców?

Z jednym adresem nadawcy wiadomości są przesyłane poprawnie a z innym są automatycznie odrzucane.

Witam,

redakcja odpowiada w miarę możliwości na maile autorów i czytelników. Niestety ze względu na ich ilość nie jesteśmy wstanie robić tego w czasie rzeczywistym. Odnośnie twojego pytania o dodanie programu do bazy to muszę cię zapewnić, że każdy program sugerowany przez autorów czy naszych czytników dogłębnie testujemy, a następnie decydujemy czy go u nas umieścić czy nie.

Aktualnie twój program znajduje się na liście aplikacji do weryfikacji.

Dziękuje za odpowiedz.

Czy mogę się jeszcze dowiedzieć, dlaczego Wasz serwer poczty nie lubi mojego adresu email snibisz(a)sns-hdr.com i automatycznie odrzuca wiadomości wysłane z pod tego adresu?

Sprawdziłem w logach. Serwer, z którego wysyłana była wiadomość (smtpout6.poczta.onet.pl) znajduje się w bazie organizacji uceprotect-network (http://www.uceprotect.net), bo w ciągu ostatnich 7 dni zanotowano z niego podejrzaną aktywność - pośredniczył w wysyłaniu spamu. Korzystamy z kilkunastu tego typu ogólnoświatowych baz w celu filtrowania spamu. Jeśli aktywność, o której wspominałem nie będzie się powtarzać, to po 7 dniach wpis jest z tej bazy usuwany. Ewentualnie proces ten może przyspieszyć administrator zarządzający serwerem (czyli firma Onet) kontaktując się z uceprotect. W tej sytuacji oczywiście trudno winić Onet, ale filtry są bezkompromisowe.

Dziękuje za informację, zmienię serwer smtp.