Konto admina w Viście

A więc tak,chce zrobić niewidzialnego użytkownika w viście,tylko mam problem,nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić…I tu zaczyna się moja prośba aby ktoś mi po kolei wytłumaczył co mam zrobić,a potem na przyszłość jak go uruchomić…Wiele razy musiałem reinstalować system i tracić ważne pliki,a w tryb awaryjny mój komp nie chce niestety wchodzić i hasła nie usunę jak zapomnę…Wiem,że coś takiego da się zrobić,dlatego proszę tylko o komentarze na ten temat.

jeżeli chcesz ukryć jakieś konto, to w edytorze rejestru, w gałęzi

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

tworzysz klucz typu DWORD o nazwie takiej jak konto jakie ma być ukryte i ustawiasz jego wartość na 0

Spoko,czyli?:smiley: Mówiłem jestem ciemny w te klocki i proszę o dokładne wytłumaczenie:) Jak co mam włączać itd…Po Winlogon nie mam special accounts:/

Skoro nie ma, to chyba trzeba utworzyć - nie wydaje Ci się?

W Winlogon dajesz prawoklik > Nowy > Klucz : SpecialAccounts

w nim z kolei prawoklik > Nowy > Klucz : UserList

a w tym prawoklik > Nowy > Wartość DWORD : nazwaużytkownikadoukrycia

…i tyle, bo z automatu będzie miała wartość równą 0

Potem tylko uruchamiasz ponownie komputer i już powinno być pozamiatane

Można prościej, logo windows i r, cmd, wciśnij enter i wpisz net user adminisatrator /active:yes i wciskasz enter. Aby wyłączyć wpisujesz to samo, tylko na koniec dajesz /active:no

Dzięki,jest ok:) Ale jak na to się zalogować?

Dodane 27.01.2011 (Cz) 23:45

A i nie wyświetla się w menadżerze kont…Czy to normalne? Sry za upierdliwość,ale jak pisałem jestem zielony w te klocki…