Konto administratora na Windows Vista

Na Windows Vista można założyć _ konto standardowe _ i _ konto z uprawnieniami administratora _. W wielu miejscach są opisy, jak zmienić z konta _ z uprawnieniami administratora _ na właściwe konto _ Administrator _. Pierwsza sprawa jaką zauważyłem u siebie, to to, że nie mogę nazwać konta Administrator , bo pojawia się komunikat, że istnieje już takie konto. Więc nazwałem Admin.

Znalazłem w sieci opis, jak zmienić konto z uprawnieniami administratora na administratora oto opis:

"Po uruchomieniu edytora rejestru “regedit” doszedłem do:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

W kluczu Winlogon nie było podklucza SpecialAccounts. Założyłem go, a w nim podklucz UserList.

Dodałem wartość DWORD (32bit) Administrator o wartości 1.

Nie mogłem na moim koncie (o prawach admina) użyć polecenia net user Administrator/active:yes, bo wyskakiwał błąd. Uruchomiłem wiersz poleceń na prawach administratora i wszytko jest ok."

U siebie zrobiłem jak napisano, ale kiedy dochodzę do wpisywania w wiersz poleceń net user Administrator /active:yes to pojawi się komunikat:

764df45e049e0694.jpg

Nie wiem na czym polegam mój błąd. Nie zakładałem wcześniej konta Administrator , choć system informuje, że takie konto jest. Jasne dalej mogę używać komputera z dwu konta standardowego i _ z uprawnieniami administratora _, ale może ktoś wie, jak zmienić konto na _ Administratora _ i czy warto :slight_smile:

Bo Wiersz polecenia musisz uruchomić jako administrator.

I jeszcze źle to wpisałeś. Nie ma być net user Administrator/active:yes tylko tak i powinno działać:

net user Administrator /active:yes

Chodziło o to, że po słowie administrator nie zrobiłeś spacji.

Patrząc na screen, polecenie _ C:\Windows\system32> _ pojawia się właśnie po _ Uruchom jako administrator _.

Jeśli chodzi o spację, w tekście może faktycznie zapominałem o niej, ale na screenie była. Tam kombinowałem rożnych form pisania, bez spacji, dużymi literami, ale zawsze był ten sam komunikat o niewłaściwej składni. Jest podpowiedź, ale nie wiem o co im chodzi, stąd myślałem, że może na forum są osoby znające ten temat. :slight_smile:

Apus , składnia jak i prawidłowa pisownia tego polecenia wygląda tak jak podał fastman92. Wiersz poleceń powinien być uruchomiony w trybie administratora.

Polecenie, które wpisałem miało formę: net user Administrator / active:yes. Ale jak wyświeta się komunikat o błędzie składni, to normalne, że sprawdza się inne opcje. Już nie mówie o tak oczywistej sprawie jak uruchamianie jako administrator.

Powodem odrzucania polecenie była inna sprawa. Tak jak opisałem kolejność działań, przy zmianach w rejestrze, to pominąłem drobny szczegół, który blokował wszystko. Chodzi o to, by przy określaniu wartości DWARD Administrator zmienić ustawienia z wartości szesnastkowych, na dziesiętne. Po tej zminie polecenie zostanie wykonane i pojawi się konto Administrator , za pomocą którego możemy zmieniać na komputerze, co nam w duszy gra.

Wygodne to na pewno jest, ale ludzie z MS mieli rację, że ograniczyli możliwość tworzenia kont do użytkownika z uprawnieniami administratora, raz że nikt sobie nie pozmienia tak ustawień, że potem pomocne może być tylko na nowo wgrywanie wszystkiego, a dwa to bezpieczniejsze. Jeśli ktoś z zewnątrz dostanie się do konta Administartora, to może zrobić co mu się spodoba.