Konto administratora w windows 7

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem windows 7, ale mam problem z kontem. W panelu sterowania widzę swoje konto (jedyne zresztą) jako konto administrator (no i prawidłowo).

Natomiast w linii poleceń, nie działają polecenia mające choćby zmienić ustawienia firewalla. Pojawia się komunikat, że

Żądana operacja wymaga podniesienia uprawnień (uruchom jako administrator)

Co zrobić z tym fantem ? Musze te uprawnienia zmienić w jakiś cudowny sposób… Dodam że potrzebuje tego do sprawozdania do szkoły, więc te polecenia muszą mi działać…

Pozdrawiam obecnych…

PPM na CMD i opcja “uruchom jako Admin”,w ten sposób podnosi się prawa w Windows 7 i Vista.

Uruchom cmd jako administrator. Uczą Cię konfigurowania firewall, a nie nauczyli Cię, że nie używa się konta administratora na codzień?

dokładnie… masakra.

Dzięki

Powiecie że się czepiam ale tak trudno było wpaść na to aby wywołać menu kontekstowe i kliknąć na uruchom jako administrator ? Chyba nigdy nie miałeś styczności z Vista/7 skoro myślałeś że jedziesz na pełnym koncie admina (to się zwie Konto Administratora z ograniczeniami)

PS:

Po kiego modyfikujesz ustawienia firewall-a ? ja tylko zmieniam niektóre opcje systemu i fw za pomocą gpedit.msc