Konto bankowe dla nastolatka

Witam,

czy najlepszym wyborem jest mBANK jako konto dla niepelnoletnich?

http://www.mbank.pl/produkty/ekonto_dla … 3god3kwAdQ

Jeśli nie to jaki bank polecacie?

Ja osobiście poleciłbym Alior Sync :wink:

Czy alior sync ma takie same konta dla młodzieży jak i dla dorosłych?

Nie znalazłem odnośnika dla młodzieży.

Niepełnoletnia osoba może mieć u nich konto jeśli rodzic także ma, także odpada… :frowning:

http://www.sync.pl/produkt/Konto+osobiste

Jak już wcześniej wspomniałem - Niepełnoletnia osoba może mieć u nich konto jeśli rodzic także ma, także odpada…

Założyłem izzyKonto w mBanku ledwie dwa tygodnie temu, więc nie mogę za dużo powiedzieć, jednak na razie jestem zadowolony. Przelewy bez żadnego problemu, karta przyszła po 7 dniach roboczych. Obsługa w placówce bardzo miła. Co prawda mieli jakiś “błąd w systemie”, przez co musiałem biegać do nich z Tatą dwa razy, jednak nie popsuło to dobrego pierwszego wrażenia jakie na mnie wywarli.

Też chciałbym założyć w mBANKU, ale nie wiem czy nie wymagane są wpłaty comiesięczne za minimum 100zł. - nie trzeba

Do 18 lat za free jest w BPH, ja takie miałem ale się przeniosłem do alior sync i polecam…

Swoją drogą gdzie przeczytałeś że rodzic musi mieć konto w sync??? ja znalazłem że umowę podpisujesz przez kuriera, w obecności rodzica…

EDIT:

Dobra sory jednak się doczytałem… Zawsze można założyć 2, bo są bezpłatne… :smiley: :smiley:

Moim zdaniem zdecydowanie mBank.

Najważniejsze, że jest darmowe!

Alior odradzam. Na początku jest ładnie, pięknie, a potem już zaczynają się schody.

Wiem z własnego doświadczenia. Teraz jestem w mBank i sobie chwale :slight_smile:

ja mam w PKO konto dla młodych do 26 roku zycia jest za darmo:) https://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i … a-mlodych/

za przelewy internetowe do wszystkich banków 0 zł

wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju 0 zł

W BZWBK też jest darmowe konto <26 (podobnie jak w PKO), tylko tam trzeba minimum jedną transakcję miesięcznie wykonać kartą, żeby za nią nie płacić (w razie zapomnienia - chyba 5 zł kosztuje to).

sznycel987 - niby jakie schody? Mam tam konto niemal rok, a żadnych “schodów” nie doświadczyłem…

A ja jednak proszę o punkt regulaminu, gdzie w SYNC-u (Sync to nie zwykły Alior Bank) rodzic też musi mieć konto, bo w regulaminie coś innego znalazłem, co następuje:

Rachunki osób małoletnich

§15.

1. Zawarcie Umowy rachunku możliwe jest przez osobę małoletnią, która ukończyła 13. rok życia.

2. Do rachunków prowadzonych dla osób małoletnich stosuje się zasady określone w powszechnie obowiązujących przepisach prawa dotyczących tych osób:

a. zawarcie Umowy wymaga zgody przedstawiciela usta

wowego, któremu uprzednio został nadany Identyfikator;

b. małoletni może swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi na rachunku w granicach zarządu zwykłego do kwoty

10 000 PLN miesięcznie, o ile nie sprzeciwi się temu przedstawiciel ustawowy małoletniego;

c. małoletni może bez zgody przedstawiciela ustawowego swobodnie dysponować swoim zarobkiem, chyba że sąd opiekuńczy z ważnych powodów postanowi inaczej;

d. przedstawiciel ustawowy osoby małoletniej może dysponować środkami zgromadzonymi na rachunku w granicach zwykłego zarządu, do kwoty 10 000 PLN miesięcznie, a w zakresie przekraczającym zwykły zarząd – na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu opiekuńczego.

3. Kwota 10 000 PLN, o której mowa w ust. 2 lit. b

obejmuje wszystkie Operacje kartą oraz polecenia przelewu, gdzie rachunkiem uznawanym jest rachunek nienależący do danego Posiadacza.

4. Bank nie ponosi odpowiedzialności za brak wykonania zleceń Klienta oraz realizacji Operacji kartą po przekroczeniu limitu, o którym mowa w ust. 3.

5. Przedstawicielem ustawowym osoby małoletniej jest:

a. każdy z rodziców, o ile nie jest pozbawiony władzy rodzicielskiej lub

b. opiekun wyznaczony przez sąd opiekuńczy lub

c. kurator wyznaczony przez sąd opiekuńczy do zarządu majątkiem takiej osoby.

Właściwie w powyższym cytacie jest odpowiedź - trzeba mieć Identyfikator, a regulamin określa go jako:

Fakt, tego nie doczytałem :wink: Osobiście mam już te 18 skończone, więc mnie to nie dotyczyło, a nie skojarzyłem tego punktu, teraz w wirtualnym oddziale się upewniłem jeszcze (bo czasem mają te kruczki różnie pisane i formułowane) i tak, będąc niepełnoletnim należy, aby rodzic/opiekun prawny miał konto w Syncu. Niemniej jednak uważam, że konto i tak jest darmowe i można założyć po prostu dwa konta, a z tego, które miałby rodzić, po prostu nie korzystać, ew. w późniejszym czasie wydać dyspozycję zamknięcia rachunku.