Konto bankowe, gdzie i jakie?

Witam!

Poszukuję konta dla siebie, i chciałbym zasięgnąć doświadczenia i opini użytkowników. Konto ma być tanie w utrzymaniu, musi być dostęp internetowy. Oczekuję też tanich opłat za:

  • wypłatę w bankomacie obcego banku

  • płacenie w sklepach (w tym za granicą)

  • wypłaty za granicą

  • transakcje bezgotówkowe

Pozdrawiam

PS. Tak już jestem pełnoletni :slight_smile:

Tanie w utrzymaniu z dostepem do internetu? To zapewnia ING. Pod warunkiem, ze w Twoim miescie jest oddzial z wplatomatem (wplaty na konto w oddziale podlegaja oplatom).

Wyplate w bankomacie obcego banku to zapewnia kazda karta (visa czy mastercard). Tylko nie kazdy bank zapewni Ci brak oplat z tego tytulu. Np. konto BPH sezam MAX zapewnia, ale jest drogie w utrzymaniu (choc z drugiej strony bardzo dobrze oprocentowane jak na ror).

Tak samo zaplacisz kazda karta w sklepie (za granica tez, choc roznica kursowa da Ci po kieszeni). Podobnie jest z wyplatami w bankomatach.

http://www3.ingbank.pl/u235/navi/53968

Tutaj jest opisane konto direct.

revel Ameryki nie odkryłeś, ja chcę wiedzieć które będzie dla mnie najtańsze, i chcę wiedzieć coś więcej o oprocentowaniu w wymienionych wyżej sytuacjach. A jest ktoś posiadaczek AlleKarty w BZ WBK?

Najgorszy bank to PKO SA

  • Załóż w mBanku
  • Pod jakim względem i dlaczego?

PKO SA jest najgorszy bo mają największe opłaty i dają najmniejsze odsetki

  • Tak, tylko zabezpieczenia mają najlepsze :lol: .

Nie wiem jakie mają zabezpieczenia ale wolałbym trzymać forse w domu

jeśli chodzi o płacenie w sklepach to ja polecam rozmienić ZŁ w kantorze i mieć realną gotówkę w ręku, przewalutowanie w bank (jeśli byśmy płacili kartą) jest dość drogie.