Konto bankowe- gdzie wybrać?

Witam,

Zamierzam założyć konto bankowe ( dla dorosłych- nie żadne junior). Od razu nadmieniam, że nie orientuję się tej dziedzinie za bardzo :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o to, żebyście mi coś polecili, tzn. bank.

Kryteria, które muszą być dla mnie spełnione:

  1. Dostęp do konta online

  2. Darmowe przelewy przez internet

  3. Nie jest to tylko bank internetowy, ale też “stacjonarny”

  4. Prowadzenie konta jest darmowe, tzn. na dobrą sprawę konto sobie jest, a ja nie płacę nic.*

*Nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość, bo tak jak mówiłem- nie znam się :wink:

Proszę, abyście mi doradzili :slight_smile: Mile widziane wiele propozycji.

Pozdrawiam! :slight_smile:

radmar , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Warto jeszcze wziąć pod uwagę - czy ma być z kartą i czy co miesiąc będzie wpłata ≈ 1000 zł.

Bo czasami darmowość jest uzależniana od regularnych wpłat.

Ja osobiście używam mbank i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Zero opłat , żyć nie umierać :stuck_out_tongue: . Tylko raz na kilka miesięcy wezmą 2 zł za “OPŁATA ZA KARTĘ” .

Pozdrawiam

http://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste#tab=1

Używam i polecam. Nic nie płacę za prowadzenie konta ani za przelewy internetowe. Podobnie jest z bankomatami - w całej Polsce mam do nich dostęp za darmo bez względu na to czyj to bankomat. Jedyny warunek jaki muszę spełnić to miesięcznie dokonać transakcji bezgotówkowych na minimum 200 zł co chyba nie jest trudne. Z dostępem do filii banku bezproblemowy - praktycznie w każdej dziurze jest jakiś oddział. Jedynie operacje gotówkowe w oddziałach wymagają opłat ale takie operacje mnie nie interesują.

:roll:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

A czy są banki, w których nie trzeba dokonywać transakcji raz na miesiąc?

Bo trzeba wykonać płatność kartą minimum chyba 100 zł, żeby nie płacić za kartę.

Ja mam swoje konto w mBanku i jestem póki co bardzo zadowolony ;]

ok, liczę jeszcze na wypowiedzi innych osób. Dotychczasowym mówcom bardzo dziękuję! :slight_smile:

Ja Ci polecam BZ WBK. Mam tam konto i jestem bardzo zadowolony. Łap fajny artykuł na temat tego konta http://opinie.konto365.pl/bzwbk-opinie-konto-godne-polecenia

Od czerwca będą zabierać 4zł

Ze swojej strony polece AliorSync - karta, konto i przelewy bez opłat.

ok, dzięki za pomoc.

Jeśli ktoś ma coś do dodania to zapraszam! :slight_smile:

Wiadomo, że każden będzie polecał to co ma. Konta za “zero” (darmowa obsługa + karta) oferują m.in. Alior Sync, BZ WBK, Meritum Bank & Nordea. Wybierz to, gdzie bank masz najbliżej albo którego karta Ci się najbardziej podoba i przetestuj :slight_smile: W przypadku RORów nie jesteś przykuty umowami na jakieś dwa lata czy coś w ten deseń, także jak stwierdzisz że jakiś bank jest “be” to zamykasz konto i koniec. Dodam, że w Alior Sync można zamknąć chyba przez telefon, a w Meritum Bank nawet przez serwis transakcyjny.

Polecam Millennium. Darmowe przelewy i cała reszta, co chciałeś- mają wszystko. Dostęp przez Internet, telefon, SMSy itd. Z czasem dostajesz kartę kredytową (nawet na podstawie historii konta), z tą kartą możesz płacić w ratach za transakcje powyżej 300 PLN (zero formalności, jeden telefon do banku). Potem dostajesz propozycje pożyczek, limitu w koncie, itd. Mają tzw. Dobre Konto; jak masz wpływy min. 1000 PLN miesięcznie i wykonasz 1 transakcję kartą debetową, to prowadzenie konta kosztuje 0 PLN, za kartę debetową 0 PLN, wyplata ze wszystkich bankomatów w kraju 0 PLN, i co więcej! !!

Jestem w tym banku od 10 lat i jest OK. Słyszałam parę głosów krytycznych, ale głównie od konkurencji. Ja nie narzekam. Drugi mój bank to mBank, i mam tam konto tylko ze względu na wpłatomaty. Zresztą, kilka wpłatomatów pojawiło się i w Millennium, to też zaczynają rozkręcać.

Jako klient Millenium zdecydowanie nie polecam, bardziej niekompetentnych ludzi nigdzie nie spotkałem, ale i tam się znajdą rodzynki z którymi da się coś załatwić. Ogólnie negatywne nastawienie przeważa.

Naprawdę jesteś klientem Millennium?

Dziwne… Jedyne moje negatywne doświadczenie, a właściwie dwa - dwa razy trafiłam na kobiety mające zły humor. Cała reszta zawsze była OK, a mam z nimi dość dużo do czynienia… konto jedno, potem drugie, karta kredytowa, pożyczka (już niejedna), po jakimś czasie udało się wynegocjować zmiany na lepszych warunkach, itd. Naprawdę nie narzekam…