Konto dla studenta - jaki bank?

Nie jestem zwolennikiem opodatkowania, ale zwykłego człowieka bardziej boli opodatkowanie pracy niż te opłaty. Jestem przekonany, że konkurencja zrobi swoje i za chwile, któryś bank by pozyskać 500k - 1mln klientów zrobi ofertę ‘wszystko darmo’ mało tego za leada będą w stanie zapłacić ~80pln (nie licząc kosztów reklam). Niestety banki zarabiają na nieświadomości - brak oprocentowania na ROR - a ilu z Was korzysta z kont oszczędnościowych, lokat czy też innych form?

Jak czytam - 20 czy nawet 30 gr za SMS autoryzacyjny :slight_smile: taki sms to koszt oscylujący na pograniczu opłaty interchare - 5gr netto.

Mechanizm kreacji pieniądza przez banki wykorzystujący lewar (i to tu najbardziej uderza wspomniany podatek bankowy - żeby udzielać kredytów trzeba mieć aktywa, od posiadanych aktywów płaci się podatek. Można nie płacić podatku, nie wykazując aktywów, co blokuje możliwość udzielania kredytów i jednocześnie powoduje zainteresowanie ze strony KNF, gdyż grozi bankructwem banku)…

Mamienie ludzi poprzez używanie słowa ‘koszt 44mld’ w ostatnio głośnym przewalutowaniu kredytów frankowych, przecież to nie jest żaden koszt - tylko ewentualnie utracony zarobek banków (przy czym nikt nie mówi, że już nie zarobiły - przecież kredyty hipoteczne spłaca się zaczynając od odsetek, gdyż zmiana oprocentowania może zmniejszyć zarobek banków).

i wracając do tematu bo zrobił się OT

warto też spojrzeć na konto w Eurobanku (Classic) http://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,konto-classic,94,9.html z tym, że minimalny miesięczny wpływ 1000pln i obrót kartą 300pln, wówczas brak opłat)

Komu wyjdzie, temu wyjdzie.

każdy grosz prowizji za wypłatę własnych pieniędzy to za dużo

mam to konto, mi tam wszystko gra, bank jest w miarę nowoczesny, nie wiem jak wygląda aplikacja w ING ale ta mbanku też jest dość dobra i wciąż się rozwija, ma też blik a niedługo ma być możliwa płatność telefonem przez HCE, zastanów się też nad ekontem mobilnym (plus)

Broń Boże…nie mam rachunku w Banku Pekao S.A…informacje zaczerpnąłem ze strony, z “Tabeli prowizji i opłat bankowych dla klientów detalicznych”…wspomnianego banku…

Rodzice mają tam konto, płacą 7zł na rachunek, 7zł za powiadomienia sms, i 20gr (do czasu zmiany opłat) za każdy przelew via net (i tak dobrze bo wcześniej przelewy były na poczcie robione :P)

//Zmiana dot. pkobp a nie sa 

Mając powyższe na uwadze, skonsultowałem  teraz zagadnienie z klientem banku PEKAO S.A…posiadaczem konta “Aktywne Plus”…brak śladu informacji od banku o podwyżce smsa aktywującego z 20 groszy na 30 groszy…wręcz totalne zdziwienie / zaskoczenie taką informacją…

No no wiemy skąd błąd - ja miałem na myśli pko-bp :wink:

Ja też miałem konto w ING, w Bielsku więc dużo oddziałów i bankomatów. Niestety nie poradzili sobie z ilością klientów i często dochodziło do sytuacji, że karta nie przechodziło. Aktualnie jestem w Raiffeisen i takich problemów nie ma.