Konto dla studenta - jaki bank?

Dotychczas miałem konto w ING, ale teraz wprowadzili opłaty za wypłacanie więcej niż raz w miesiącu kartą z dowolnych bankomatów. Jak dla mnie w tym momencie to kontro straciło sens. Ktoś poleci jakiś bank gdzie wypłacanie kartą jest zawsze darmowe oraz samo utrzymanie karty jest darmowe jeśli wydam ~200zł miesięcznie nią.

mBank, eKonto z darmowymi bankomatami

prowadzenie konta bezpłatne, warunkiem braku opłaty za kartę debetową jest wykonanie miesięcznie dowolnej ilości transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę minimum 200 zł

bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i Europie

Jedna zmiana w regulaminie i darmowe staje się płatne. Poza tym zobacz czy faktycznie jest aż tak tragicznie, może są darmowe bankomaty blisko ciebie.

Fakt, że ING zrobił ludzi w ciula - w tym mnie, ale przynajmniej mają fajna apkę na WP, wirtualna kartę a prowizja za wypłaty z bankomatów innych banków to 2,5 zł, a nie jak np. w PKO BP 3% wypłaty min 5 zł.

Konto Jedynka w Credit Agricole do 27 roku życia. Obowiązek wydania miesięcznie jednej złotówki warunkiem bezpłatności karty, ale chyba tylko (karta) bezpłatna wypłata w bankomatach BZWBK, i Euronet. Dawno nie sprawdzałem. 

BZWBK - ma płatną kartę 7 zł miesięcznie… przynajmniej tą powiązaną z Paybackiem… Ale wszystki karty mają teraz płatne. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne i wypłaty ze wszystkich bankomatów…

 

W 100% bezpłatne konto jest w SMARTbanku (jakiś produkt FMbanku jak się nie mylę) - bezpłatne wypłaty z bankomatów w polsce i fajnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy… Na minus, brak apki na WP… Nie wiem na czym pracujesz:P

 

W mBanku o ile mi wiadomo karta jest płatna jeśli nie wydasz 300zł miesięcznie… I podobnie sprawa wygląda w AliorSync… tfu! Tmobile Usługi Bankowe… Też ileś musisz wydać, żeby karta była darmowa… Co ciekawe, nie tyczy się to karty w obcej walucie :stuck_out_tongue: No i tu na plus jest (chyba 10) przelewów natychmiastowych…

 

Tyle ode mnie, jak coś pytaj… w bankach o których pisałem posiadam lub posiadałem jakiś rachunek… Jeszcze Deutsche bank, ale sprawa tu wygląda tak jak w mBanku i w Syncu…

W mBanku za kartę w obcej walucie płaci się kilkanaście złotych po roku, i potem co rok.

Jeśli nie jest nam w danym momencie potrzebna, można ją przed upływem roku zastrzec, i zamówić nową.

Karty w obcej walucie nie potrzebuję, trochę 300zł w mBanku to wydania mi nie odpowiada :/, wolałbym żeby było to na poziomie ~200zł.

PKO BP ma ograniczenie nie na kwotę, a na liczbę transakcji kartą. Wadą jest ograniczenie wiekowe najkorzystniejszego konta - po przekroczeniu limitu zmienia się na inne, które nie jest już tak darmowe.

Mnie też ING trochę zaskoczyło posunięciem i wymusiło rezygnację z karty debetowej oraz szukanie alternatywy.

Akurat w mBanku była jakaś oferta ‘wróć na pokład mBanku’ i z niej właśnie skorzystałem.

Obecnie rozważam jeszcze Tmobile (przebrany Alior, który mnie najbardziej odpycha) ale jest jest dobra oferta własnie dla karty debetowej, bezpłatna po transakcjach na 200pln/msc a do tego brak prowizji przy wypłatach gotówki na świecie.

Za niedługo w każdym banku tak będzie. Banki muszą sobie jakoś odbić podatek bankowy, który nasz rząd wprowadził.

proszę Cię kolego nie zaczynaj tej bajki.

bank na tym podatku nie straci, a podatek bankowy jest tylko świetnym momentem by zarobić więcej, właśnie wprowadzając opłaty. Nie martw się - powstało zawirowanie na rynku - niebawem minie.

@ dragonn : W mBanku w przypadku eKonta musisz wykonać w miesiącu transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł, w przypadku eKonta z darmowymi bankomatami wystarczy na kwotę 200 zł. Aktualny cennik opłat i prowizji masz pod adresem:

https://www.mbank.pl/pobierz/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf

Nie powiedziałbym, bank zarabiał ile zarabiał. Aby właśnie nie stracić na tym podatku musi wprowadzić większe prowizje. Wszyscy wiedzieli że tak będzie, tak samo jak z cenami w marketach. Większości jednak to odpowiada …

Odpowiada bo sumarycznie i tak wyjdzie na plus…a dokładnie “500+”…:slight_smile:

SMART Konto wydaje się być poza konkurencją w odniesieniu do uwarunkowań autora tematu… 

Ja przez lata korzystałem z konta Eurokonto Intro od Pekao s.a.

Teraz brak darmowych wypłat z bankomatów innych banków, ale pieniądze można wypłacić za darmo w Żabce przy okazji zakupów.

Miesięcznie utrzymanie konta kosztowało mnie od 99 groszy do 2 złotych.

Teraz korzystam z konta Eurokonto Mobilne. Też nie narzekam. Choć jest jedna rzecz, która mi w Pekao sa nie pasuje: karty wypukłej tego banku nie da się podpiąć pod google play.

Czy PEKAO S.A. nadal wysyła karty z kodami jednorazowymi do konta internetowego, a za autoryzację każdego przelewu internetowego SMS-em każe sobie płacić 50 groszy?

  1. Tokeny mogą wysyłać, ale możesz je też sobie generować w aplikacji w telefonie… ponoć. Nie wiem. Nigdy nie korzystałem z tokenów.

  2. Koszt autoryzacji sms to 20 gr.

  3. Ale jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej do przelewów to nie używasz ani tokenów, ani kodów sms, a jedynie sześcioznakowego ePINu. I nic nie płacisz.

 Ewentualnie tokeny…a za każdy sms autoryzacyjny opłata wynosi 20 groszy…

Dostałeś zmiane cennika ? Teraz jest 30

Zastanawiam się teraz pomiędzy ekonto z darmowymi bankomatami - 200zł to akurat optymalna kwota bo na paliwo zazwyczaj tyle wydaję. bank smart ma nawet lepszą ofertę, tylko ten bank mi nic nie mówi. Jak wygląda “obsługa” w tych bankach? W mBanku podobno ciężko coś załatwić jak coś jest nie tak (zasłyszane od znajomych).