Konto domenowe-logowanie lokalnie bez dostępu do domeny

Witam,

mam problem z kontami domenowymi, gdyż na niektórych laptopach nie jest możliwe logowania się lokalne. Chodzi mi o logowanie do systemu po za domeną(np. gdy osoba zabierze laptopa po za firmę). Podczas próby logowania zawsze wyświetlana jest informacja, że domena jest niedostępna i że nie można się zalogować. Czy może ktoś wie, czemu na niektórych laptopach można się logować, bez dostępu do domeny, a na innych już nie?

Dodam tylko, że dość długo szukałem informacji na ten temat i niestety nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

A logowałeś się ty czy jakiś użyszkodnik ? Bowiem oni potrafią być bardzo bezmyślni :slight_smile:

Taka informacja wyświetla się gdy chcesz zalogować się do domeny, a nie lokalnie więc lepiej sprawdź sam :slight_smile:

Sam się logowałem :slight_smile: ale co ciekawe na niektórych laptopach można logować się przez domenę(domen\nazwa_uzytkownia) i się loguję, a u innych ani przez domenę ani lokalnie na to konto nie można się zalogować. Dodam jeszcze, że te same konta na innych laptopach lokalnie się logują. Na razie doraźnie tworzę konto typowo lokalne, do którego bez problemu można się logować.

A logowałeś się na domenie przed logowaniem lokalnym ?

Nie bardzo wiem, o które logowanie Tobie chodzi. Ale jeśli chodzi Tobie o pierwsze logowanie do domeny, to odbywa się przy dostępie do sieci(czyli na dysku pojawia się folder z danymi użytkownika). Logowanie lokalne natomiast próbowałem, zaraz po restarcie jak i po wylogowaniu z domeny.

Tak chodziło mi o pierwsze logowanie do domeny :slight_smile:

Jakiś punkt wspólny między laptopami ?

Rozumiem, iż logujesz się:

nazwa_domeny/login

nazwa_komputera/login

Jaki system ?

Tak sposób zapisu jest dobry :slight_smile: Co do punktu wspólnego brak jakichkolwiek. Wszystkie ustawienia jakie sprawdzałem są identyczne. Nie znalazłem żadnej cechy wspólnej odróżniającej laptopy logujące się od tych nie logujących :stuck_out_tongue: co do system to win 7 pro x64.