Konto Google

Witam
Mam problem z kontem Google na Motoroli one vision.
Pojawia się komunikat , że jest problem z logowaniem i na nowo mam się zalogować. Wpisuje hasło do konta i pojawia się kręcące kółko i nic się nie dzieje, kółko się kręci i kręci.
Restartuje telefon i wszystko powtarza się od nowa. Na innym telefonie Google pokazuje mi , że jestem zalogowany na Motoroli one vision., ale tam w kółko jest komunikat o problemie z logowaniem.
W poprzednich dniach wszystko działało bez problemu.
Jak sobie z tym poradzić?

Można zgrać cenne dane, stan gier zapisać w Gry Google lub na serwerze producenta i spróbować przywrócenia do ustawień fabrycznych.

Dziękuję. Myślałem o przywróceniu ustawień fabrycznych , ale myślałem , że może jest inny sposób na ten problem. Czy moje konto Google będzie nadal aktywne na innym telefonie jak zrobię ustawienia fabryczne na tym telefonie z usterką?

Będzie.

Jedynie jak zapomnisz hasła i właczy się przypadkowo FRP Lock to lekko go uceglisz (jak braknie metod obejścia blokady) - o ile ona nie odróżnia resetu z ustawień od tego z menu „serwisowego” z wciskania klawiszy na wyłączonym telefonie. Przypuszczam, że Google w latkach bezpieczeństwa może łata też luki FRP (z zapisem tego w partycji „/system”).

Jeszcze możesz sprawdzić czy Twoja wresja Androida pozwala usuwać konto Google tak by pomijać resetowanie (to chyba zaszłość jaka pewnie padła gdzieś w okolicach Android Oreo (8) lub dziwnych brandach):

  • Wtedy unikniesz utraty tego co nie da się zabezpieczyć (np. stan aplikacji niedostepny dla ADB do skopiowania bez roota). Niestety może problem wrócić po jakimś czasie jak nie w tym jest problem.

Opcjonalnie możesz wykonać usunięcie konta do uniknięcia FRP Lock jak hasło masz długie i zawsze spisujesz je z kartki lub otwartego menadżera haseł na innym urządzeniu (np. oba ulegajace uszkodzeniu).

A na komputerze możesz normalnie się zalogować?

Tak na komputerze i drugim telefonie bez problemu mogę się zalogować. Tutaj co chwilę pojawia się strona do logowania , ale po wpisaniu hasła wygląda jakby logowanie się zawieszało i kręci się kółko. Po restarcie wszystko od nowa się zaczyna, cały czas komunikat , że jest wymagane jakieś działanie na koncie Google, że trzeba się zalogować, ale zalogować się nie można.

Jeśli dobrze rozumiem nie możesz w ogóle dostać się do telefonu?
W takim razie proponuje czyszczenie partycji pamięci podręcznej

Dziękuję.
Próbuje zrobić to czyszczenie partycji podręcznej.
Nie mogę tego zrobić bo nie mam opcji czyszczenie partycji tak jak jest to pokazane w przesłanej instrukcji. Wszystkie inne ustawienia są takie same a tej partycji nie ma.


To są zdjęcia tego co mi się pokazuje na ekranie telefonu odnośnie logowania na koncie Google
Mam nadzieję, że je widać.

  1. Jest taka możliwość że pamięć telefonu jest zapełniona całkowicie?
  2. Czemu na rzutach w tle widać YouTube?
  3. Czy problem pojawia dopiero się przy próbie otwarcia YouTube?
  4. Czy możesz wejść w ustawienia telefonu, a co za tym ustawienia poszczególnych aplikacji?

Pamięć nie jest zapelniona.
To nie dotyczy tylko YouTube tylko wszystkiego co jest powiązane z kontem Google.

Moge wejść w ustawienia aplikacji.
Ten telefon używam do łączenia z autem przez Android Auto. Zrobił się kłopot bo prawdopodobnie przez to , że nie mogę zalogować się na konto Google to nie mogę wysyłać smsów ani prowadzić rozmów za pomocą Android Auto.
Nie wiem co się stało bo kilka dni temu wszystko było w porządku.