Konto internetowe bez umowy dla osoby niepełnoletniej

Witam,

Ostatnio wiele firm oferuje założenie konta przez internet bez umowy, wystarczy wykonać przelew… Czy dotyczy to też osób niepełnoletnich? Czy da się gdzieś założyć konto bez umów, kuriera dla osoby niepełnoletniej?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Umowa wiąże cię w każdym przypadku, w Alior Sync jest możliwość potwierdzenia przelewem ale tylko dla osób pełnoletnich. Nie masz dużo możliwości ale polecam wybór kuriera i konto we wspomnianym banku, praktycznie nie ograbiają cię z kasy :slight_smile:

Konto tzw. bez kuriera musi być potwierdzone przelewem z rachunku którego jesteś właścicielem.

To taki rachunek posiadam :wink: Zakładałem go wraz z rodzicami

Nawet gdy w polu nadawcy przelewu widnieją twoje dane jest potrzebna zgoda/podpis rodziców/opiekunów prawnych, bo ty będąc osobą niepełnoletnią nie możesz podejmować sam takich czynności prawnych.

Ale i tak, aby rachynek bankowy został otwarty wymagane są dokumenty, któtre należy podpisać i wyrazić akceptację ich postanowień.

Wcale nie muszą być podpisywane, formą podpisu jest potwierdzenie przelewem otwarcia rachunku oraz kliknięcie “akceptuję regulamin świadczenia usług”

Oczywiście potwierdzenie przelewem załatwia sprawę ale nie zmienia to faktu, że przecież wszędzie (w przypadku tej opcji) wymagają pełnoletności :slight_smile: