Konto Jabber/XMPP na dobreprogramy.im niezależne od ustawień


(VPN) #1

Chciałbym potraktować konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im jako "zapasowe". Na co dzień używam konta na serwerze aqq.eu i dla tego właśnie konta aktywowałem otrzymywanie powiadomień z serwisu. Niestety tym samym wyłączyłem sobie możliwość korzystania z konta na serwerze dobreprogramy.im. Tak nie powinno być. Opcja aktywacji tego konta powinna być niezależna od wyboru miejsca otrzymywania powiadomień. Czy jest szansa na poprawę tej funkcjonalności?


(Airborn) #2

VPN , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.


(Docent) #3

Dyskutowaliśmy na ten temat w redakcji przed uruchomieniem serwera Jabbera. Doszliśmy do wniosku, że jeśli ktoś decyduje się korzystać z naszego konta, to i na to konto od razu wysyłamy powiadomienia. Jest to pewne ułatwienie, po pierwsze ułatwia nam sprawy techniczne, po drugie Wam w pewnym sensie ułatwia poruszanie się po ustawieniach, które musiałyby być jeszcze bardziej rozbudowane i przez to skomplikowane :wink:


(VPN) #4

Jakieś dziwne te ułatwienie. Ja rozumiem, że chcecie zachęcić do używania własnego serwera (swoją drogą nie jest zbyt ciekawy, jeśli chodzi o usługi), ale wyłączanie dostępu do konta tylko dlatego, że ustawiłem sobie powiadomienia na inny JID jest no... dziwne. Wskazuje to jakoby konto było przeznaczone tylko do powiadomień.


(Monczkin) #5

Również uważam, że wcześniejsza "wersja " była w porządku. Obecne rozwiązanie jest nie do końca ok. Wszak to serwer jest dla użytkowników, a nie na odwrót :slight_smile: