Konto Jabber/XMPP na dobreprogramy.im niezależne od ustawień

Chciałbym potraktować konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im jako “zapasowe”. Na co dzień używam konta na serwerze aqq.eu i dla tego właśnie konta aktywowałem otrzymywanie powiadomień z serwisu. Niestety tym samym wyłączyłem sobie możliwość korzystania z konta na serwerze dobreprogramy.im. Tak nie powinno być. Opcja aktywacji tego konta powinna być niezależna od wyboru miejsca otrzymywania powiadomień. Czy jest szansa na poprawę tej funkcjonalności?

VPN , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Dyskutowaliśmy na ten temat w redakcji przed uruchomieniem serwera Jabbera. Doszliśmy do wniosku, że jeśli ktoś decyduje się korzystać z naszego konta, to i na to konto od razu wysyłamy powiadomienia. Jest to pewne ułatwienie, po pierwsze ułatwia nam sprawy techniczne, po drugie Wam w pewnym sensie ułatwia poruszanie się po ustawieniach, które musiałyby być jeszcze bardziej rozbudowane i przez to skomplikowane :wink:

Jakieś dziwne te ułatwienie. Ja rozumiem, że chcecie zachęcić do używania własnego serwera (swoją drogą nie jest zbyt ciekawy, jeśli chodzi o usługi), ale wyłączanie dostępu do konta tylko dlatego, że ustawiłem sobie powiadomienia na inny JID jest no… dziwne. Wskazuje to jakoby konto było przeznaczone tylko do powiadomień.

Również uważam, że wcześniejsza "wersja " była w porządku. Obecne rozwiązanie jest nie do końca ok. Wszak to serwer jest dla użytkowników, a nie na odwrót :slight_smile: