Konto mail, firmowe. Jakie wybrać?

Witam,

od razu zaznaczę, że czytałam sporo o różnych domenach i jednak nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Mianowicie, chodzi mi o to, gdzie mogę założyć konto pocztowe, możliwie tanio, a na początek najlepiej free.

Przez kilka lat mieliśmy stronkę, która niestety upadła. Wszystko było super, lecz osoba która ją stworzyła zapomniała dodać skrzynkę mailową. Owszem, adres się wygenerował, ale każdy kto na niego pisał dostawał zwrot. Ponoć nie można było tego naprawić, więc zostało tak, że używaliśmy *gmail, *wp; pracownicy również z podobnych “domen” korzystali i było wręcz idealnie. Jednak administratorzy serwera, podnieśli ceny i nieopłacalne było zostać pod dawnym adresem. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowy strony od nowa, i praktycznie adres się nie zmieni. I tu pojawia się problem główny, gdyż bez strony biznes “leży”… Dlatego jak zawsze wspomagaliśmy się różnego rodzaju ogłoszeniami. Jednak! Na serwisach zagranicznych jedynie z *gmail można było dodać ogłoszenie. Ostatnio nawet na polskich z takich kont nie można korzystać. Wszelkie “(moja nazwa)@home.pl/nazwa.pl” odpada. Gdyż wiążąc się na np rok za “darmo” = 50 zł jest to bez sensu, a i tak takie adresy są od razu blokowane. Chodzi mi o taki hosting, który nie dodaje po “@” swojej nazwy. I można na nim stworzyć promocyjnie swój autorski adres mail. Np. info/kontakt@“nazwa strony/firmy”.com/eu. Oczywiście jeśli ta tendencja się utrzyma tj. że ogłoszenia firmowe będą dodawane jedynie po przez takie maile jak w/w to każdy pracownik będzie musiał mieć swój firmowy mail. I tu zaczyna się ból. Gdyż grono klientów/kontrahentów ma stare adresy, a sprawdzać dwie lub więcej skrzynek kilka razy dziennie to nie lada sztuka. Programy obsługujące pocztę też odpadają. Zainteresowani bardziej tematem pewnie wiedzą dlaczego.

Więc jak to ogarnąć na jakiś czas? Najlepiej by mieć min. jeden adres “firmowy” i przekierowanie od razu na *gmail. Można tak zrobić? Czy to tylko nasze fantazje? :slight_smile:

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

outlook (dawniej hotmail) umożliwia rejestrację maila na własnej domenie, przekierowanie też możesz zrobić

A szukasz też hostingu strony? Ja powiem ci jak ja zrobiłem klientom.

Hosting na linuxpl.com

Najmniejszy pakiet

Tam stworzyłem aliasy pocztowe, które automatycznie przekieruja na konta gmail.

Ale o co chodzi? Kto Wam robi stronę i gdzie ją będziecie trzymać, że to taki problem?

Skoro macie domenę i sadzacie ją na jakimś hostingu to nawet na darmowych trupach jedną skrzynkę mieć można i to z własną domeną. Jak macie płatne konto hostingowe to pewnie kilkadziesiąt/kilkaset skrzynek da się posadzić. Bez żadnego problemu! I teraz albo decydujemy się na używanie czegoś w rodzaju thunderbird i konfigurujemy sobie wszystkie skrzynki tak żeby je odbierał (ja mam tak kilka skrzynek i od razu mam widok gdzie jest nowy mail) albo na hostingu robimy przekierowanie na gmaila czy co tam macie. Najprostsze rzeczy, które powinien zrobić początkujący webmajster.

Widziałem że w 2BE.PL dają darmowe konto hostingowe do każdej domeny http://2be.pl/free.html Hosting pod pocztę to z resztą nie jest duży wydatek. Korzystam z Altblue i za 25 zł rocznie masz 4GB i do 50 kont pocztowych.

Dzięki to mi się poniekąd przydało, lecz też po paru dniach na tych stronach na których mi zależy by dodać ogłoszenia, zostały skasowane. Także lipa.

Problem taki, że strona będzie zrobiona dopiero na koniec roku, albo później. Ten klient, wykonuje kilka zleceń równocześnie, wziął już “zaliczki” i teraz trzeba czekać. A ja zostałam bez strony, także rozważam stworzenie jakiejś zwykłej “wizytówki” byleby jakoś istnieć jeszcze…

Nie dają raczej :slight_smile: Trwa sprawdzanie czy domena jest wolna kilkanaście min i nic. A jak wejdę by zarejestrować domenę od razu mi cena wyskakuje. Ogólnie sama rejestracja nawet za te 30 zł mi nic nie daje. :roll: Niemniej dziękuję.

no ale jak macie już domenę to nie ma znaczenia czy strona jest czy jej nie ma. Ustawia się skrzynkę na serwerze i tyle. A strona może powstać i za kilka lat. Wrzucenie jakiejś informacji nie jest głupim pomysłem.

A nie odda tej zaliczki? Dla biznesu takie czekanie nie jest dobre. Skoro przekombinował to przecie nikt nie będzie czekał aż się z robotą obrobi. Ja bym cisnął na zwrot zaliczki i szukał kogoś kto ma jakieś terminy lepsze.

Co Wam w ogóle za strona potrzebna jest? Sklep? Wizytówka? Jakieś specjalne wymagania?

Jak dla mnie to sytuacja jest dziwna. Człowiek jak się przeliczył to chociaż powinien z tą skrzynką Wam zrobić bo to chwila. Rozumiem desperację, ale tu kombinować nie ma co. Nawet odżałować tę zaliczkę i zwiewać od niego. Przecież bez strony w necie tracicie potencjalnych klientów choćby.

@zeki, gdyby to było takie proste jak piszesz, to nie byłoby tematu na forum. :slight_smile:

Generalnie nawet szukaliśmy, by stworzyć prostą stronę i też lipa, bo te znajome osoby co się tym trudnią, nie chcą “byle czego” tworzyć, gdyż są już jakby “uznani”, sami tego nie zrobimy, więc pozostaje co? Szukać na allegro kompetentnej osoby? …

Wcześniejsza strona była jakby 3D. Gdyż był szereg filmów i zdjęć, i klient poruszał się jak w Google maps, z tymże wszędzie mógł zajrzeć. Przykładowo, wchodził do domu, i były różne drzwi, odpowiadające/kontakt/cennik/o nas etc. lub mógł też po tym domu pochodzić, i spotykać ludzi, którzy z nim “gadali” i zapraszali “tu i tu”. Było kilka wersji, był ogród botaniczny, palmiarnie, mini zoo … ale wszystko w/w koncepcji.

Zaliczka nie była mała, i nawet w koszty nie pójdzie, a “odżałować” to można 100-500 zł. Gdybyśmy obracali milionami to pewnie byśmy “ziewali” na takich webmaster’ów…

Generalnie może powiem tak, zaczęłabym na Waszym miejscu od hostingu (przy takiej konkurencyjności większość hostingów gwarantuje obsługę kont mailowych). No oczywiście żeby po małpie był konkretny adres to trzeba by znaleźć i taką konkretną domenę. Proponowałabym osobiście wrzucenie strony z prostego kreatora stron jeśli póki co nie chcecie z nią startować, albo prostą stronę albo wizytówkę i wygląda na to, że po problemie - skrzynki chodzą i wizytówka jest :wink: co prawda nie za bardzo szłabym w stronę hostingu darmowego, no ale to już Wasza decyzja. ze swojej strony mogę polecić do zestawu wymienionych spraw webd.pl - tani hosting, z tego co sprawdzałam konto na 3 maile na początek + domena .pl to jakieś 55 zł niecałe.na rok. ja mam troszkę wyższą opcję. Pozdrawiam i powodzenia!