Konto Microsoft - nie mogę się zalogować. Win 8.1

Witam.

 

Ostatnio mam dziwny problem. Mam ciągły dostęp do internetu, lecz wiele programów twierdzi, że takowego dostępu nie mam.

Konto Microsoft daje wiele możliwości, jak np aplikacje Pogody, Wiadomości, Skype’a itd.

Próbuje sie zalogować, ale za każdym razem wyskakuje taki błąd : 

 

Switch to a Microsoft account on this PC

Sorry, we couldn’t connect to Microsoft services right now. If this problem persists, search for “network problems” on the Start screen.

 

To wszystko jest dziwne, dlatego, że przy próbie zalogowania się przez konto Microsoft do skype’a na telefonie nie było żadnego problemu. Na laptopie jest wręcz przeciwnie. Wyskakują komunikaty, że nie jestem połączony z internetem, mimo, że spokojnie serfuje po przeglądarkach, ściągam pliki czy używam komunikatory.

 

Macie jakiś pomysł jak to wszystko naprawić?

Z góry dzięki wielkie za pomoc. :slight_smile:

Jeśli masz Avasta to winna jest chyba domyślna konfiguracja jego zapory ogniowej, miałem kiedyś podobny problem, niestety nie pamiętam dokładnie z jakim programem miałem problem, bo było to dawno, wejdź w ustawienia firewall tego antywirusa i spróbuj dodać te programy jako wyjątek, lub usuń je z zablokowanych, tyle co mogę powiedzieć, jeśli masz inny antywirus, to spróbuj podobnie.

Kiedyś miałem Avasta i przez niego miałem problemy z internetem. Na szczęście zażegnałem je odinstalowując tego antuvirusa. Teraz mam AVG. W ustawieniach firewall nie było problemu ze sklepem. Mimo to, dalej nie mogę się zalogować na moje konto na laptopie. Przez to sklep też ciągle nie działa. Oczywiście wyskakuje błąd mówiący, że mam problem z połączeniem internetowym. Jest też kod : (0x80072ee2)

 

 

EDIT. Już sobie poradziłem :slight_smile: