Konto Microsoft (Outlook, Hotmail), iCloud (Apple) - pytania

Pytanie moje jest czy przy dużo dłuższym braku logowania do konta MS poprzez strone outlook czy klienta poczty itp mogą usunąć konto czy nie??

Powinieneś zalogować się na swoje konto przynajmniej raz w okresie 270 dni. Po tym okresie konto zostaje wstrzymane, a po kolejnych 90 dniach skasowane i wszystkie dane usunięte.

Jak to wygląda w praktyce u mnie? Otóż nie logowałam się w ogóle ok. dwóch lat. Konto dalej jest aktywne, a moje dane i usługi połączone nie zostały skasowane.

Rozumiem.

Teraz pytanie o inny e-mail bo nie będę drugiego wątku zakłądał :slight_smile:

Chodzi o icloud.com czyli Apple. Czy jeśli bym nie miał urzadzenia Apple iphone, macbook itp to z e-maila od nich nadal moge korzystać??

Wydaje mi się, że tak - usługi te nie są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy urządzeń Apple, mogą być tylko z ograniczonymi możliwościami. Lepiej jednak żeby odpisał tu ktoś, kto to praktykował. Nie wiem też czy mieszanie postów różnych tematycznie w jednym wątku będzie odpowiadać moderacji. Może dopisz to w temacie wątku.

To wszystko już widziałem tylko jest jedno pytanie kluczowe. Teraz chcąc korzystać z poczty iCloud za pomoca aplikacji firm trzecich czyli Outlook, mailbird etc muszę wejśc na tą strone: https://appleid.apple.com/#!&page=signin - zalogowac się do Apple ID gdzie wygenerowałem hasło dla aplikacji firm trzecich właśnie Mailbird i oddzielne dla kalendarza, pomijam iż logowanie do Apple ID odbywa sie dwuetapowo oprocz hasła jeszcze 6-cyfrowy kod z iphona mojego i czy wystarczy sobie zapisac te hasła do poczty i kalendarza i przy ponownej instalacji systemu poprostu je użyć, czy trzeba się będzie logować do Apple ID i generowac nowe hasła?? :slight_smile:

Czy to logowanie dwuetapowe moge wyłączyć wogóle jeśli mi teraz i kiedyś byłoby nie potrzebne??

Jeżeli nie będziesz miał urządzenia od Apple to wyłącz dwuetapowe bo z tego co pamiętam nie zalogujesz się. Kalendarz i kontakty Apple mogą nie być zgodne z innymi aplikacjami - zależy co dana aplikacja obsługuje. Outlook na ten przykład postanowił nie obsługiwać danych z iCloud (kontaktów z Google też zresztą nie synchronizuje…) więc sprawdź czy dana aplikacja jest zgodna z rozszerzeniami Apple.

Uwierzytelnianie dwuetapowe chyba działą dopóki do konta Apple jest przywiązane urządzenie Apple bo opcji wyłącz ani an wspomnianej stronie, ani w iPhone SE nie ma, jest na sztywno Wł (włączone).

Co do generowania hasła dla firm trzecich i ich aplikacji działą to tak jak myślałem. Zalogowałem się na wspomnianej wcześniej stronie gdzie wygenerowałem oddzielne hasło dla Mailbird i apki UWP win 10 One Calendar. Wymazałem te hasła i ich generowanie i wygenerowałem jedno, które z pliku TXT, w którym zapisałem wkleiłem do ubu aplikacji i działa.

Jeszcze tylko Mailbird doda obsługe kontaktów z iCloud i bedzie gites :slight_smile:

Windows 10 nie synchronizuje z iCloud maili, kalendarza i kontaktów bo nie obsługuje trybu Push bo MS zawsze musi byc inny :slight_smile:

Microsoftowe aplikacje przede wszystkim nie ogarniają formatu vCard jeżeli idzie o wizytówki kontaktowe - stąd brak obsługi kontaktów. Co ciekawe kiedyś Outlook nie miał z tym problemu - po prostu M$ w pewnym momencie wycofał wsparcie ustalając że nie powinniśmy korzystać z innych kont tylko z Hotmail/Outlook/Exchange. A mówią że to Apple lubi podejmować decyzje za użytkownika…

Ja z Apple dopiero od miesiaca niespełna więc nie wiem, w kazdym razie gdyby Windows 10 Mobile diałał tak jak iOS miał tyle aplikacji i tak rozwijanych to MS miałby z kim walczyć o mobilnośc, ale niestety skoro twórcy softu nadal boją sie przejśc na UWP to jak maja przekonac się do mobilności MS-ftu. Co do usług MS-ftu to fakt oni zawsze robią pod siebie te rzeczy i nie dośc, ze nie działą z innymi usługami jak nalezy to jeszcze prowokuja do tego, że człowiek mocno się zastanawia nad ucieczka od MS-ftu. Ja np. jeśli dam rade uzbierac kkase to w przyszłym roku mocno rozważe laptop Apple lub to pudełko pod monitor Mac Mini czy jak to się nazywa bo iOS mi się spodobał, a na wielu filmikach widziałem, że Mac OS to taki PC-towy iOS, a działa na filmikach jak nic innego. Włączasz, odpalasz, konfigurujesz i uzywasz z radochą, a że trzeba będzie się nauczyć obsługi to mam 35 lat chyba dam rade :stuck_out_tongue:

Doczytałbyś na tych wszystkich mądrych stronach Apple bo ja próbowałem wczoraj, ale zacząłem przysypiać przy tej lektórze i nic nie zrozumiałem :wink: Chodiz o to co się dzieje z kontem Apple ID gdy zechce kiedyś przestać używac iPhona, a chciałbym używac dalej e-mail i kalendarz czy wystarczy wejsc w to zarządzanie Apple ID i tam skasowac urzadzenie iPhone SE i zniknie uwierzytelnianie dwuetapowe czy poprostu uzywam tego hasłą wygenerowanego co wczesniej tu pisałem i mam reszte na tym Apple ID w “tyle”, że tak ujmę kulturalnie na ile to mozliwe ?? :slight_smile:

Najłatwiej będzie jak sprawdzisz - zasadniczo nie mając iUrządzenia podpiętego do konta nie masz możliwości przeprowadzenia weryfikacji dwuetapowej więc przeczy to samo sobie gdyby była wymagana. Ja przesiadłem się z Windowsa na MacBooka 2,5 roku temu i nie żałuję. Początki były trochę kanciaste - człowiek się uczył co jak działa i gdzie jest, ale teraz nie zamieniłbym mojego MBA na nic innego co nie ma jabłka na obudowie. Do mojej pracy jest w 100% wystarczający, bateria umie trzymać i po 16 godzin - właściwie niczego się nie jestem w stanie przyczepić jeżeli patrzeć tylko z perspektywy moich potrzeb zawodowych. Uzupełniłem to iPhonem SE i na takim tandemie pracuje się bardzo komfortowo.

Ja z Androidowców przesiadłem się na iPhona SE i mam nadzieje, że będzie służył te 4 lata bo tyle ma wsparcie an iOS-a, a potem się zobaczy :slight_smile: Windows ogólnie jest jaki jest, ale te ich usługi Outlook, kalendarze etc działą troszke lepiej od Googlowych, ale najgorsze jest to, że nie możesz podpiąc innych usług. Co prawda z najnowsza aktualizacją ma się to zmienic, ale jakoś tego nie widze, zeby MS wkoncu zrobił cos czego firmy trzecdie lepiej nie zrobia. Mówie o sofcie :slight_smile:

Mnie tylko strasznie intryguje czemu np. taki Mac mini czyli skrzynka pod monitor tyle kosztuje od Appla, skoro plyta, cpu z zintegrowana grafika i HDD 1TB od Intela mozna miec za 2-2,5 tysia, a oni dwa razy tyle to za tego MacOS-a tyle zdzierają?? :stuck_out_tongue:

Pytam bo całe życie mnie to intryguje ich polityka, dlaczego nie mogliby pójśc krok dalej i dac kazdemu MACOS-a jak MS Windowsa?? :slight_smile: Ja bym odrazu kupił bo juz patrzec na tego Windowsa nie moge w sumie od Win 3.11 :smiley:

Uwazasz, że jak zakłądam wątek na dany temat i w nim spytam o coś innego raz to mam zakłądac drugi wątek po to, żeby o jedną rzecz spytać?? Nie ma to żadnego sensu i watpię, żeby moderacja o takie rzeczy robila jakieś “ale”.

Tak mi się wydaje z pkt. widzenia zwykłego usera. Gdyby większość miksowała sobie tematykę jak się podoba, trudno by było znaleźć konkretne wątki. I tak nawigacja w tym mało rozpowszechnionym “discourse” kuleje.

@topic - nie widzę niczego dziwnego w utrudnianiu przez M$ podstawowych operacji, które są dostępne płatnie na platformach Apple. Tak samo nie dziwię się coraz mniejszej kompatybilności aplikacji obu firm w funkcji czasu - mimo tego, że owa kompatybilność jest teoretycznie zapewniona. Przecież to są dwa różne universa. Google też należy do innego świata.

To tak jakbys kupił telewizor LG lub sony i nie mógłbys podłączyć dekodera nc+ bo musi być tej samej firmy bo konkurują ze sobą. MS w ten sposób podcina sobie żagle ograniczając sie tylko do włąsnych usług w chmurze.

Od dłuższego czasu podcina sobie na wszelkie możliwe sposoby, a jednak utrzymuje wysoką pozycję na rynkach. Nie tylko o usługi chmurowe chodzi. Może wynika to z faktu, że znaczna większość populacji używa Windowsów i kompatybilnego z nimi oprogramowania (poza Chinami i USA). Zaś jeśli chodzi o chmurki oraz usługi pokrewne, to prym wiedzie Google może nie z super elastyczną polityką czy niezawodnością, ale przede wszystkim dostępnością i szerokim wachlarzem powiązanych ze sobą usług, w tym darmowych.

Gorzej wyszłabym kupując nowego MB Air, do którego bez kosztownych przejściówek i kabli nie podłączyłabym nawet telewizora. Ale jeśli ktoś ma zasobny portfel, to głupi kabelek za ca. 200 zł nie stanowi problemu :slight_smile:

Dlatego ja jesli wogóle kiedykolwiek będzie mnie stać kupię tylko to: https://www.x-kom.pl/p/212442-nettop-mini-pc-apple-mac-mini-i5-26ghz-8gb-1tb-iris-graphics.html - bo ma USB i w zasadzie można podpiąć do każdego monitora przez HDMi, a przejściówka HDMI --> DVI nie kosztuje 200 zł :slight_smile:
Biorac pod uwagę, że wogóle nie gram to fajny sprzęcik na początki z MacOS, tylko przeraża mnie w tym HDD, teraz jadę na SSD i chyba szału bym dostał, a wymienić na SSD chyba się w tym “cudaczku” nie da :wink:

Dla zainteresowanych. Tak jak napisałem we wcześniejszych tutaj postach. Logujemy się na zarzadzanie kontem iCloud czyli Apple ID, generujemy hasło dla aplikacji firm trzecich jedno. Zapisujemy w pliku TXT i uzywamy dla iCloud poczta i kalendarz. Natomiast do zdjęć w Windowsie jest aplikacja iCloud i tam używamy loginu i hasła do Apple ID, ale niestety bez urzadzenia Aplle i dwuetapowego logowania dostepu do zdjeć nie ma. Czy bez smartfona i innego urzadzenia Apple dostep do e-mail i kalendarza będą z hasłem do aplikacji firm trzecich nie wiem bo nie miałem jak sprawdzic póki mam iPhona SE :slight_smile:

Obecnie do E-mail’a używam, KMail w Ubuntu 17.10 z wygenerowanym hasłem do aplikacji firm trzecich jednym.