Konto Microsoft przechwytuje korespondencję e-mail, tworząc duplikat konta pocztowego

Jestem ciekaw czy ktoś z Was drogich forumowiczów spotkał się z czymś takim kiedyś i może ma pomysł jak to rozwiązać :slight_smile:

Sytuacja wygląda następująco:

Problem jest taki, że część korespondencji przychodzi na skrzynkę gmailową, a część na microsoftową która jest dostępna pod adresem https://outlook.office.com/mail/inbox/

Teraz, jeśli wyślemy maila z serwera Microsoftu, to wiadomość trafi na skrzynkę Microsoftu.
Jeśli wyślemy maila spoza Microsoftu, wiadomość trafi na skrzynkę gmailową.

Trochę tak jakby strona outlook.office.com widząc adres który jest przypisany do innego konta Microsoft, przekierowywała wiadomość prosto do skrzynki odbiorczej pomijając serwery email.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać, tzn. żeby zmusić przekazywanie maili wysłanych z Microsoftu pod adres ja@nazwafirmy.pl do serwera pocztowego?

Pierwsze co bym sprawdził, to jak są ustawione serwery MX w tej domenie https://mxtoolbox.com/
Możliwe, że pomyłkowo są dwa serwery MX z tym samym priorytetem, jeden wskazuje na gmail a drugi na microsoft. W takim przypadku raz będzie brany pod uwagę jeden serwer a raz drugi.

Sprawdziłbym to w sieci lokalnej biura oraz poza nią. Jeżeli to większa firma z własnym serwerem DNS, to może być w nim nadpisana definicja domeny - ze wskazaniem na niewłaściwy serwer.

Druga możliwość, serwery MX były niedawno zmienione i zmiana jeszcze się nie rozpropagowała po Internecie. Część serwerów DNS widzi poprzedni serwer a część nowy. Zazwyczaj po 24h wszystko się stabilizuje. Tu możesz sprawdzić, co widzą ważniejsze serwery DNS DNS Propagation Checker - Global DNS Testing Tool