Konto MS czy do szczęścia potrzebne ?

Tak jak w temacie, czy bez tego windows 10 działa normalnie ? Jeśli tak, to czy śmiało można wywalić nawet Edge i Cortanę, czy będą problemy ? Oraz czy ktoś dysponuje skryptami do usunięcia tego adware/crapware z windows 10 ?

Działa normalnie bez konta Microsoft, tracisz m.in. możliwość synchronizacji ustawień pomiędzy komputerami.

Cortana i tak się wyłączy jeżeli masz język polski w systemie ustawiony.

Chcę się pozbyć powiązanego z MSA skype, bo mnie już wnerwia, ale od Supportu się dowiaduję, że muszę całe MSA usunąć i to logika synchronizacji…

A jakież to ustawienia niby to synchronizuje poza tapetą?

Brak dostępu do sklepu, w przypadku kompa córki to by była tragedia bo jest tam kilka ciekawych aplikacji edukacyjnych i rozrywkowych.
W przypadku laptopów mojego i żony byłby problem z pobraniem “Lenovo settings” - bardzo przydatnej aplikacji na ThinkPadach.

Też się na początku broniłem przed zakładaniem konta ale z nim wygodniej niż bez niego.

Konto MS jest potrzebne do sklepu, ale nie trzeba logować się do systemu z użyciem konta MS żeby z niego skorzystać. Można korzystać z konta lokalnego do normalnej obsługi i jednocześnie ustawić by tylko wybrane apki (np. sklep, xbox) logowały się do konta MS.

Wszystko rozumiem. Ale chodzi o powiązany skype. Zależy mi na pozbyciu się go całkiem i do tego na dzień dzisiejszy trzeba wywalić całe MSA… :confused:

Nie tylko tapetę, trochę więcej:

Na przykład kolor akcentu, ustawienia eksploratora (np. pokazywanie rozszerzeń plików), ustawienia języka, ustawienia okna terminala i parę innych, m.in. potrafi też synchronizować zapamiętane hasła (da się wyłączyć tylko to, a resztę zostawić, tak nawiasem).

No i aplikacje UWP też się potrafią synchronizować pomiędzy komputerami i telefonami, bez ingerencji użytkownika.