Konto MS online, usuwanie kluczy BitLocker

Witam
Do systemu loguje sie przez konto online Ms, mam włączony Bitlocker. Jak wchodzę na klucze bitlocker na koncie Ms to nie dam rady ich usunąć, nawet tych starych niekatulanych, nie wiem czy to błąd na moim koncie czy ogólny Ms.
Może ktoś z Was ma podobnie ?

To nie błąd to „feature” :wink:
MS tak ma i to od dawna.
Jak nie wyrejestrujesz/usuniesz starego klucza bezpośrednio w BitLockerze to potem z konta online jego kopii nie usuniesz.
Będzie pop-up, ale sam klucz się nie usunie.

Temat maglowany od lat na zagranicznych forach i jeszcze „pamięta” Windowsa 8 :stuck_out_tongue:

Na przyszłość polecam coś, nad czym masz sam kontrolę np. VeraCrypt.

BitLocker może i jest wygodny, bo jest zintegrowany z systemem, ale jego model zarządzania kluczami pozostawia wiele do życzenia.

A mnie pomoc Ms zbywa i udaje że nie zna tematu. Dzięki za info.
Jak to wyrejestrować z Bitlockera klucza aby zniknął z konta Ms ?

Veracrypta używam tez ale na pendrive, on jest fajny ale chyba nie jest zintegrowany z TPM laptopa ? i trzeba przy starcie wpisywać hasła a potem znowu do konta ?

Usuwam klucze kiedy chcę i które chcę. Bez problemu.

Chyba nie z konta MS jak zaorasz PC lub laptopa bez namysłu.

Być może też nigdy nie aktywowałeś BitLockera.

Usuwanie klucza szyfrowania (Podobnego do BitLocker) z konta Apple/iCloud to raczej off-topic w temacie o licencji Windows.

Po prawej stronie klucza jest przycisk usuń, klikasz i usuwasz …

Screny padły po aktualizacji forum:

i jak to klikasz na sprzęcie sformatownym.

A co jak klikasz i nic? Ostatecznie to to jest tematem.

Patrzymy na komentarze oraz na

Microsoft umożliwia użytkownikowi usunięcie klucza odzyskiwania BitLocker ze swoich serwerów, poprzez zalogowanie się na stronie:

https://onedrive.live.com/recoverykey

Aby się zalogować, wpisujemy dane uwierzytelniające analogicznie jak podczas logowania do konta Microsoft na stacji roboczej . Po zalogowaniu pojawi się lista kluczy odzyskiwania przypisana do konta, z możliwością pobrania na naszą stację oraz ich usunięcia

Ty chyba dalej nic nie rozumiesz. U sporej grupy klientów MS to nie działa.
P.S. Przy okazji czytaj dokładnie artykuły pod linkami :man_facepalming: