Konto na platformie Microsoft i problem z usunięciem

Zakładam konto na MS, bo chcę (na przykład) korzystać z ich poczty. Po jakimś czasie rezygnuję i, jako człowiek odpowiedzialny, nie zostawiający za sobą śmieci, chciałbym całe to konto zamknąć/zlikwidować/usunąć. I tu pojawia się kłopot, bo nie potrafię znaleźć opcji, która by to umożliwiała. Szukam więc porad, podpowiedzi w pomocy i na forach, ale… znajduje się tam wiele rad, jak usunąć konto Microsoft, jednak są to porady z lat 2014-2015 i informacje w nich zawarte są zupełnie nieaktualne.
Na przykład: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_8-security-winacc/jak-usunąć-konto-microsoft/23d35353-55e0-4c2d-a30c-c9d130def760 albo:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12412/microsoft-account-how-to-close-account

Tak więc pytanie pozostaje otwarte: jak dzisiaj zamknąć/usunąć konto Microsoft? Ma ktoś może jakiś pomysł? Z góry dziękuję. :slight_smile:

Napisz do supportu firmy Microsoft. Nie musisz nawet czekać na odpowiedź, bo możesz porozmawiać online (przez chat). Tam na pewno dowiesz się wszystkiego.

Drugi link wydaje się aktualny (aktualizacja 11.2017)

I prowadzi do rozbudowy systemu zabezpieczeń i weryfikacji.

Skorzystam z supportu i czatu, ale takie coś, czyli utrudnianie i komplikowanie rozstania, uważam za nieeleganckie.

To przedstaw to firmie Microsoft :wink:

https://support.microsoft.com/en-us/accessibility/disability-answer-desk
Polecam MS USA. Najbardziej ogarnięci.

Niestety, ale jest tak jak piszesz. Nikomu nie jest na rękę, że klient rozstaje się z jego usługą / produktem. Za wszelką cenę będą starali się Ciebie zatrzymać, nawet, jeżeli oznacza to linkowanie miliona źródeł. Zawsze istnieje opcja, że się zniechęcisz i (a kto wie!) może zostaniesz :expressionless:

Ludzie mnie to 2 minuty zajęło, żeby znaleźć. Wchodzisz na swoje konto


wchodzisz w zabezpieczenia, poniżej masz " więcej opcji zabezpieczeń" klikasz, i potem na samym dole masz to

1 polubienie

https://account.live.com/closeaccount.aspx?mpsplit=1 - link bezpośredni, jak masz włączoną weryfikacje (potwierdzanie tożsamości przy zmianie ustawień) to pewnie trzeba podać kod z drugiego maila / SMS-a / aplikacji weryfikacyjnej.


Konto … zostanie zamknięte w dniu 23.04.2018

Aby anulować zamknięcie konta lub ponownie je otworzyć, zaloguj się w ciągu 60 dni.

Aby je ponownie otworzyć, musisz być w stanie zweryfikować swoją tożsamość, używając bieżących informacji zabezpieczających konta.

Super, dzięki wszystkim. :slight_smile:

1 polubienie