Konto ograniczone w Windows XP - kto używa?

Chciałbym wszystkim użytkownikom Dobrychprogramów zadać to pytanie, mianowicie: Kto w systemie operacyjnym Windows XP używa na co dzień konta ograniczonego?

Zadaję to pytanie, ponieważ przez kilka lat miałem spore problemy z komputerem - zamulanie, wirusy, długie uruchamianie itd. Po którymś formacie stworzyłem sobie konto ograniczone, następnie USUNĄŁEM antywirusa i tak już dwa lata - i żadnych, ale to absolutnie ŻADNYCH problemów. Oczywiście używam takich narzędzi jak np. Flash Disinfector - ale nawet wirusy z pendrive’ów nie mogą mi wiele zrobić - gdy podłączam zawirusowanego pendrive’a wyskakuje mi windowsowe okienko z prośbą o podanie nazwy użytkownika i hasła ( :-o ). Natomiast nie spotkałem nikogo oprócz mnie, kto z takiego konta korzystałby codziennie.

Oczywiście są pewne niedogodności - niektóre programy trzeba uruchamiać przez “Uruchom jako” (ja porobiłem sobie skróty do Menedżera urządzeń itp. narzędzi, na poprzednim komputerze udawało mi się nawet uruchomić tak explorera :o ), lecz w większości przypadków wystarczy przeniesienie folderu programu do “Dokumentów udostępnionych”, Aschampoo Burnng Studio nie chce wykrywać CD-ROMu (wystarczy zainstalować ich program i dział potem normalnie), aktualizacje firefoxa należy instalować z konta z wyższymi uprawnieniami itd… Ale mimo wszystko zalet jest więcej.

Mam nadzieję, że mimo wszystko jest nas więcej.

Pozdrawiam

mleczakm

Nikt juz nie uzywa XP :expressionless: A przynajmniej wiekszosc migruje na 7. Albo przemigrowała.

Dobra, takie wpisy sobie darujcie… Przecież na starych dobrych laptopach (nie będę bał się stwierdzić, że najlepszych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano) ThinkPadach i nie tylko jedynie XP jest w stanie działać w miarę sprawnie. W dodatku, ani Vista, ani seven, nie wnosi współmiernych korzyści w stosunku do pobieranych zasobów. Dlatego, ponawiam pytanie - czy ktoś z niego korzysta (z konta ograniczonego)? Bo że kolega powyżej nie wie, że na adminie lepiej nie pracować, to jestem pewien.

I jeszcze jedna kwestia - mnie np. nie stać na migrację na sevena. I wiele innych osób także.

Uwierz… mnie tez nie jest stac :slight_smile: My na 7 na to mowimy UAC i dlatego pracuje na adminie. Nie jest to doskonałe rozwiązanie ale zawsze coś.

gdy mialem xp to używałem, głównie dla bezpieczeństwa, czasami średnio wygodne ale idzie się przezwyczaić.

Miałem Vistę, miała UAC a i tak były wirusy. UAC TO NIE JEST KONTO OGRANICZONE i tyle.

Lubię Kazika i mam zdanie jak on. Nie lubię piractwa i staram się go unikać (nie obchodzi mnie aspekt prawny, bo prawo i system mam w *****. lecz moralny).

Ja korzystam z wersji trial aktualnie, więc nie wiem o jakie piractwo chodzi. Każdy ma swoje zdanie :slight_smile:

Mi szkoda dysku (i czasu) na ciągłe instalacje i formaty. OK, źle Cię zrozumiałem. Ale - moje zdanie na temat 7 poznasz czytając moją drugą wiadomość w tym temacie. A swoją teorię na temat zrobienia ludzi fachowo w balona z tym całym przyznawaniem się Windowsa do błędu jakim była Vista - mógłbym rozpisać na dwie strony A4 :smiley: ale nie o to chodzi w tym temacie.

Dodam - zrobiłem przed chwilą test Dr Webem - zero jakichkolwiek infekcji, komputer działa szybko i stabilnie. Dlatego - polecam wszystkim użytkownikom systemu Windows korzystanie z konta ograniczonego, oszczędza czas i pieniądze.

A czy myślisz, że konto ograniczone automatycznie spowoduje brak wirusów? Owszem, znacznie utrudni im działanie, ale programu antywirusowego nic nie zastąpi.

Ja siedze na administratorze i nie mam problemów ; P , za dużo zabawy było z tym 2gim kontem

Siedziałem już na prawie wszystkich windowsach microsoftu i zawsze działam na koncie admina. Jak dla mnie, konto ograniczone jest zbędne. Jeśli ktoś dba o komputer, o system, porządek w nim, wie na co uważać w sieci i nie ma zamiaru wpuścić jakiegoś robala, to pięknie się pracuje. Nie widzę potrzeby bynajmniej u mnie na tworzenie takiego konta, chociaż kiedyś myślałem o tym.

jeżeli ktoś korzysta SAM z komputera, wie co robi to nie potrzebne mu konto ograniczone…te konta są po to żeby brat, siostra, mama, tata, dziadek, babcia nie narobiła za dużo syfu u Ciebie w kompie (czyt. podłączyła pendriva itp…, zainstalowała sterowniki itp…) ale jeżeli z komputera korzysta 1 osoba to nie ma sensu tworzyć takie konta gdyż z reguły taka osoba wie co robi i co ściąga…no chyba że ktoś jest średnio rozgarnięty…