Konto ograniczone w Windows XP - kto używa?


(system) #1

Chciałbym wszystkim użytkownikom Dobrychprogramów zadać to pytanie, mianowicie: Kto w systemie operacyjnym Windows XP używa na co dzień konta ograniczonego?

Zadaję to pytanie, ponieważ przez kilka lat miałem spore problemy z komputerem - zamulanie, wirusy, długie uruchamianie itd. Po którymś formacie stworzyłem sobie konto ograniczone, następnie USUNĄŁEM antywirusa i tak już dwa lata - i żadnych, ale to absolutnie ŻADNYCH problemów. Oczywiście używam takich narzędzi jak np. Flash Disinfector - ale nawet wirusy z pendrive'ów nie mogą mi wiele zrobić - gdy podłączam zawirusowanego pendrive'a wyskakuje mi windowsowe okienko z prośbą o podanie nazwy użytkownika i hasła ( :-o ). Natomiast nie spotkałem nikogo oprócz mnie, kto z takiego konta korzystałby codziennie.

Oczywiście są pewne niedogodności - niektóre programy trzeba uruchamiać przez "Uruchom jako" (ja porobiłem sobie skróty do Menedżera urządzeń itp. narzędzi, na poprzednim komputerze udawało mi się nawet uruchomić tak explorera :o ), lecz w większości przypadków wystarczy przeniesienie folderu programu do "Dokumentów udostępnionych", Aschampoo Burnng Studio nie chce wykrywać CD-ROMu (wystarczy zainstalować ich program i dział potem normalnie), aktualizacje firefoxa należy instalować z konta z wyższymi uprawnieniami itd... Ale mimo wszystko zalet jest więcej.

Mam nadzieję, że mimo wszystko jest nas więcej.

Pozdrawiam

mleczakm


(Mario99228) #2

Nikt juz nie uzywa XP :expressionless: A przynajmniej wiekszosc migruje na 7. Albo przemigrowała.


(system) #3

Dobra, takie wpisy sobie darujcie... Przecież na starych dobrych laptopach (nie będę bał się stwierdzić, że najlepszych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano) ThinkPadach i nie tylko jedynie XP jest w stanie działać w miarę sprawnie. W dodatku, ani Vista, ani seven, nie wnosi współmiernych korzyści w stosunku do pobieranych zasobów. Dlatego, ponawiam pytanie - czy ktoś z niego korzysta (z konta ograniczonego)? Bo że kolega powyżej nie wie, że na adminie lepiej nie pracować, to jestem pewien.

I jeszcze jedna kwestia - mnie np. nie stać na migrację na sevena. I wiele innych osób także.


(Mario99228) #4

Uwierz... mnie tez nie jest stac :slight_smile: My na 7 na to mowimy UAC i dlatego pracuje na adminie. Nie jest to doskonałe rozwiązanie ale zawsze coś.


(lukasz_n) #5

gdy mialem xp to używałem, głównie dla bezpieczeństwa, czasami średnio wygodne ale idzie się przezwyczaić.


(system) #6

Miałem Vistę, miała UAC a i tak były wirusy. UAC TO NIE JEST KONTO OGRANICZONE i tyle.

Lubię Kazika i mam zdanie jak on. Nie lubię piractwa i staram się go unikać (nie obchodzi mnie aspekt prawny, bo prawo i system mam w *****. lecz moralny).


(Mario99228) #7

Ja korzystam z wersji trial aktualnie, więc nie wiem o jakie piractwo chodzi. Każdy ma swoje zdanie :slight_smile:


(system) #8

Mi szkoda dysku (i czasu) na ciągłe instalacje i formaty. OK, źle Cię zrozumiałem. Ale - moje zdanie na temat 7 poznasz czytając moją drugą wiadomość w tym temacie. A swoją teorię na temat zrobienia ludzi fachowo w balona z tym całym przyznawaniem się Windowsa do błędu jakim była Vista - mógłbym rozpisać na dwie strony A4 :smiley: ale nie o to chodzi w tym temacie.

Dodam - zrobiłem przed chwilą test Dr Webem - zero jakichkolwiek infekcji, komputer działa szybko i stabilnie. Dlatego - polecam wszystkim użytkownikom systemu Windows korzystanie z konta ograniczonego, oszczędza czas i pieniądze.


(Kpc21) #9

A czy myślisz, że konto ograniczone automatycznie spowoduje brak wirusów? Owszem, znacznie utrudni im działanie, ale programu antywirusowego nic nie zastąpi.


(antiferno) #10

Ja siedze na administratorze i nie mam problemów ; P , za dużo zabawy było z tym 2gim kontem


(natus08) #11

Siedziałem już na prawie wszystkich windowsach microsoftu i zawsze działam na koncie admina. Jak dla mnie, konto ograniczone jest zbędne. Jeśli ktoś dba o komputer, o system, porządek w nim, wie na co uważać w sieci i nie ma zamiaru wpuścić jakiegoś robala, to pięknie się pracuje. Nie widzę potrzeby bynajmniej u mnie na tworzenie takiego konta, chociaż kiedyś myślałem o tym.


(system) #12

jeżeli ktoś korzysta SAM z komputera, wie co robi to nie potrzebne mu konto ograniczone...te konta są po to żeby brat, siostra, mama, tata, dziadek, babcia nie narobiła za dużo syfu u Ciebie w kompie (czyt. podłączyła pendriva itp..., zainstalowała sterowniki itp...) ale jeżeli z komputera korzysta 1 osoba to nie ma sensu tworzyć takie konta gdyż z reguły taka osoba wie co robi i co ściąga...no chyba że ktoś jest średnio rozgarnięty...