Konto osobiste w banku-opłaty

Czy za prawadzenie konta w banku są pobierane co miesiąc jakieś opłaty czy kiedykolwiek ?

Pytanie retoryczne…czy element pseudo testu na inteligencję pytającego lub userów ? … a015.gif

Zależy od banku. Część jest darmowych, część wymaga opłat.

Każdy bank ma dokładny cennik na stronie. W teorii prowadzenie konta może być praktycznie darmowe, jednak dochodzą zasady (np. ilość operacji kartą, etc.). Są też dodatkowe koszta (wydanie karty płatnicznej, dodatkowe zlecenia etc.).

Normalne pytanie osoby, która nie zna tematu. Co w tym dziwnego?

Ciebie może nie dziwić… i nie ma w tym nic dziwnego…a mnie “zdziwiło” i to bardzo… r010.gif

Volkswagen Bank, konto e-direct. Jedyne opłaty to 1,5PLN jeśli w bankomacie wypłacisz poniżej 400PLN

Wszystko inne za darmo i bez haczyków typu: minimalne wpłaty w ciągu miesiąca, minimalne tranzakcje kartą itp.

edit

Bez karty: mbank, ekonto: żadnych opłat.

Na pewno nie zakładaj konta w peko sa. Ostatnio zamknąłem u nich konto, bo podwyższali opłaty w nieskończoność. Jak dla mnie, to była jakaś porażka, więc zrezygnowałem.

Podobno UE pracuje nad jakąś ustawą, aby podstawowe konta bankowe były w 100% darmowe.

 

Tutaj masz jeszcze dyskusję na FB: https://www.facebook.com/tanie.konto/posts/1628645080727380

Myślę, że wiele wnosi do sprawy.