Konto połączone z usługą Outlook - zła nazwa katalogu użytkownika - jak zmienić na popawną?

Od momentu kiedy mam problemy z super systemem Windows 10 mam problem z niemal wszystkim.
System nie widzi telefonów z Androidem,nazwa katalogu w C:\users jest niepoprawna co przysparza mi same problemy. Pytanie, jak mogę to naprawić? W systemie jestem zalogowany do usługi Outlook, korzystam z OneDrive (mam dość sporo miejsca więc czemu nie korzystać). Odkąd mam konto Outlook i Win 10 obie rzeczy pracowały razem. Od pewnego czasu coś się chrzani bo ni jak nie mogę wymóc na systemie zmiany tej nazwy. Irytuje to niesamowicie.

Jest ktoś w stanie udzielić wskazówek jak to można naprawić? Logowałem się do konta outlook i szukałem tam, czy gdzieś nie dałem złej nazwy ale wygląda, że wszystko jest ok. Nie wiem skąd biorą się te złe nazwy…

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Jaka to nazwa ?

@Veers

Mam C:\users\tomas a powinno być tomasz, bądź Tomasz. Wcześniej tak było, teraz to ja nie wiem co się podziało.

Masz tylko jedno wyjście:

  • odłącz konto Microsoft od obecnie używanego konta w systemie (przełącz się na konto lokalne).
  • stwórz nowego użytkownika (z prawami admina) z nazwą jaką sobie życzysz
  • zaloguj się na nowo utworzonym koncie na konto MS.
  • przenieś profile (ROAMING/LOCAL/LOCAL LOW) do nowego profilu
  • usuń stary profil tomas

Miałem to samo ze swoim imieniem więc zrobiłem instalację offline, stworzyłem konto używając pseudonimu (a nie imienia) fademind a następnie połączyłem się z kontem MS. :stuck_out_tongue: