Konto shell do nauki - szybki server

witam, chciałbym przypomnieć sobie i podszkolić trochę z obsługi tekstowej powłoki linuksa,

szukam zatem konta shellowego, najlepiej darmowego gdzie mógłbym założyć i postawić np. psyBNC, wystarczy

jeden proces i możliwość wykonywania podstawowych operacji. Jeśli macie jakieś sprawdzone szybkie serwery to podzielcie

się proszę, ewentualnie coś płatnego, ale taniego zależy mi na tym, aby była możliwość płatności sms’em.

* * * lub może Ktoś ma własny serwer i byłby łaskaw utworzyć mi konto na tydzień ![-o<

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil Kowalczyk

A jakiś live linux Ci nie wystarczy?

Możesz jeszcze postawić Linuksa na wirtualnej maszynie. Na koncie shell niekoniecznie wiele zrobisz, nie będziesz miał dostępu do roota. Może rozważ wykupienie na 1 miesiąc jakiegoś taniego serwera VPS, koszt ok. 15zł/miesiąc.

Spróbuję za chwilkę tą opcję Linux Live, a istnieje jakiś program który uruchomiłby mi linuksa w windowsie, w formie okienka dosowego (coś jak “cmd”)?

Existence , zainstaluj na VirtualBox bez środowiska graficznego i tyle…

No to pisałem właśnie o wirtualnej maszynie, ewentualnie Cygwin, ale on raczej nie spełni twoich oczekiwań, bo słuzy do uruchamiania linuksowych aplikacji pod Windowsem.