Konto steam zawieszone

Witam i proszę o pomoc:

pod koniec marca chciałem sobie zagrać w grę na steam - oryginalne gry kupowane w sklepach nie na allegro czy coś w tym stylu, żadnych cd-key z kosmosu czy neta wszystko zawsze było ok gierek mam ponad 15 - max 20. Zawszę mi się logował bez problemu raz tylko po robieniu Windowsa przyszedł na maila dodatkowy jakiś klucz i jak go wpisałem było dalej ok.

i tak jak pisałem pod koniec marca chcę zagrać w grę i klops wyskakuje mi komunikat - konto zawieszone skontaktuj się z pomocą co uczyniłem i czekam na odpowiedź tylko ile można czekać??? czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał - proszę o rady ?

Konta zostają zablokowane, jeżeli:

Coś nie gra, i to sprawdzają trwa to około tygodnia (sprawdzanie)

Ktoś napisał wiadomość o reset hasła

ste-fan , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Swego czasu miałem zawieszone konto na Steamie (zawieszone to nie znaczy, że zablokowane). W moim przypadku całość opierała się o platformę Steam oraz Paypal. Rzekomo Paypal wykrył mi, że ktoś wszedł na moje konto z innego IP leżącego gdzieś w jakiejś Kambodży. Postanowili zawiesić mi konto, w celu bezpieczeństwa i po prostu wystarczyłoby, że wykonałbym kilka kroków w celu potwierdzenia mojej tożsamości. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że zawieszając mi konto Paypal, cofnęli mi ostatnią wpłatę, gdzie kupowałem grę na Steamie. Steam się wkurzył, bo grę dostałem, a kasa do nich nie doleciała i zawiesił mi konto. Ogólnie sytuacje udało mi się wyjaśnić i wyjść z niej obronną ręką (więcej na moim blogu), chociaż nie było miło.

Być może u Ciebie było podobnie. Albo być może rzeczywiście była jakaś próba ataku, ew. logowałeś się na kilka kont Steam i podjęli to jako próbę hakerską. Osobiście radziłbym czekać na odpowiedź Steam (mam nadzieję, że skontaktowałeś się z nimi w języku angielskim :slight_smile: Ogólnie konto zawieszone, więc coś jest na rzeczy, jakby byli pewni to by od razu zablokowali.

@Frog - tytuł jest krótki bo to tytuł, a opis problemu jest dalej, a “ozdobniki” znaczy się myślniki usunąłem - może być?

A co do problemu odpisali mi:


Hello Stefan,

Thank you for contacting Steam Support.

Steam account names cannot be changed.

Please let us know if you have any further questions.


ja im napisałem krótko: " Please unlock my steam account because it is blocked (suspended)! "

dziw mnie bierze, że taką odpowiedz dostałem po 14 dniach gdyż z automatu dostałem już podziękowania po wysłaniu problemu.

A z mojego angielskiego to ja nie pytałem o możliwość zmiany nazwy konta… …tylko prosiłem o odblokowanie,tłumaczył mi translator google:)

Wszystkie gry jakie były na koncie kupowałem w markecie, nie kupowałem niż przez steam z płatnością Paypal.

Nie wbijałem żadnych innych kluczy prócz swoich.

Nie logowałem się z innego kompa niż swój.

A tu taka niespodzianka i taki kontakt z pomocą steam że odpowiadają nie na moje pytania i to po dwóch tygodniach…

W sumie dziwne - zmiana nazwy konta? Przecież to jest nawet niemożliwe? Pytanie - dlaczego Ci zawiesili dostęp? Musisz ponownie skontaktować się z nimi, nie masz wyjścia i całą sprawę dość kulturalnie wyjaśnić. Wydaje mi się, że nastąpiła jakaś pomyłka, bo innego rozwiązania nie widzę.

Co do 14 dni - rzeczywiście długo. Mi się wydawało, że moje 5 dni, to było długo, ale tu 2 tyg. to rzeczywiście…