Konto uzytkownika i dostęp do niego z poziomu zablokowanego Windows

Witam,

Konto Windows  z ustalonym hasłem  wpisywanym po przejściu z uśpienia -zablokowany natychmiast- działa do teraz normalnie czyli wybudzam komputer, widzę okno : zablokowany użytkownik, wpisuje hasło, zapraszamy i jest ok, ale teraz jest inaczej uśpiłem komputer i po pewnym czasie wybudzam i widzę okno logowania i aktualny użytkownik, wpisuje Poprawne! hasło i widzę przez 5s. zapraszamy i nagle… “Niepoprawne hasło” !!! -wpisałem po jednej literce tak dokładnie jak tylko się da, więc nie było żadnej  pomyłki!, poniżej opcja reset hasła- bez dysku resetowania, tylko  zwykły reset, wpisałem nowe, zaloguj i … Czy chcesz się przelogować utracisz wszelkie nie zapisane dane, gdyż z  tego PC Korzystają teraz INNE osoby. No mało z krzesła nie spadłem.

Panel konta, dane logowania i zmienne środowiskowe, identyfikatory nic nie ma nowego wszystko ok , skan wszystkim co mam - czysto.

Pytanie - czy ktoś się- sąsiedzi- podłączył do komputera i zmienia ustawienia na bieżąco- log mi in zdalnie, i inne tego typu programy, trojan w sieci Wi–Fi ?. Jak to sprawdzić i obronić system i swoje dane przed atakiem ?

Okuj  wbudowane konto “Administrator” hasłem i wyłącz, nałóż hasło na bios, utwórz konto ograniczone dodatkowo nałóż na nie restrykcje w edytorze zasad grupy (można zrobić tak, że nawet tapety na pulpicie nie zmienisz) zabroń dostępu do rejestru, wyłącz usługę serwer, dostęp zdalny itp - chyba, że ich potrzebujesz.   Są np. w sprzedaży anteny z oprogramowaniem, które z amatora robią hakera na sąsiadów - może ktoś zakupił blisko Ciebie.

Jest inna możliwość, (chyba mało prawdopodobne) że masz jakieś dodatkowe konto, o którym nie pamiętasz i jakoś tam się uruchomiło, ale to łatwo sprawdzisz.

To takie porady dość amatorskie, ale mogą poskutkować.  Zainstaluj sobie ten   http://www.secureaplus.com/Main/download_ty.php?opt=2   AV  - 12 silników w chmurze, jak coś masz w kompie, to pewnie znajdzie po aktualizacji, konkretnie zainstaluj wersje spod linku bez AV offline - choć jak wolisz, z AV offline będzie cięższy, bez jest niemal nieodczuwalny, wykrywa pięknie badziewie wszelkie.

Mam konto admin, ale nie wiem czy jest ni widoczne dla mnie (konfiguracja ukryta) dodatkowe na większych uprawnieniach i kontrolujące cały komputer , więc ustawianie hasła na konto i bios jest nie ważne gdy widać co się robi na PC, ale ok ustawie hasło. Zasady grupy na konto- jakie i gdzie i co zmienić— tu trzeba i uwazac, więc szczegóły by się przydały. Serwer i dostęp zdalny wyłączony ma samym początku. Jednak problem dalej występuje gdyż widzę duży ruch w sieci Internet oraz duże obciążenie ram i ogromne spowolnienie komputera - kilka minut na kliknięcie myszki i dziwne rzeczy z programami av typu Emsisoft który jest notorycznie niszczony (brak połączenia z usługą, zasoby komputera nie pozwalają na prawidłowe działanie / uruchomienie programu) co tylko uruchomienie programu po najdalej dowch dniach nadaje się tylko do przeinstalowania . Nie uruchamia się. Co do anteny to sprawa wygląda inaczej— Internet w sieci blokowej z routerem Wi-Fi i kablem za switchami u sąsiadów na dole i tu jest problem gdyż obserwuje, że założyli sobie jakiegoś szpiega z dostępem do kompa (chyba bezpośrednio, bo niedawno nie mogłem nawet wejść na dysk - aplikacja do obsługi exploatora dysków nie została odnaleziona, zainstalowana, nie mogłem wejść w żaden dysk, a PC widać było wyraźne ślady przeszukiwania dysków oraz ślady komend cmd w menu ppm - po uruchomieniu kompa , poza tym notorycznie czytane ,blokowane strony internetowe coś w stylu logmein zdalnie przez Wi-Fi bo widzę że czytają/Mają dostęp bezpośrednio do  kompa wprowadzanych w przeglądarce stron internetowych  pomimo używania vpn. Skanowania nic nie wykazują, więc u mnie przynajmniej teoretycznie- j ja tego nie nie widzę jest czysto- choć sprawny rootkit mógłby to ukryć. Zmiana ustawień kończy się awarią lub przywroceniem poprzednich.

 

 

Chodzi o konto o nazwie “Administrator” domyślnie powinno być wyłączone,ale jeśli nie ma hasła, to bez wątpienia łatwiej się na nie dostać

O antenie wspomniałem tak sobie lekko żartem, ale fakt że te anteny z konkretnym oprogramowaniem do inwigilacji np. sąsiadów  są do nabycia :slight_smile:

Co do edytora zasad grupy, to z konta o uprawnieniach administratora dajesz:

Najpierw dodaj konto użytkownika (ograniczone i zaloguj się na nim i skonfiguruj wg.potrzeb, bo potem będzie to niemożliwe (można to odkręcić, ale będzie najpierw, bo taki jest cel)

Przechodzisz do:

uruchom  - mmc - plik - dodaj usuń przystawkę - dodaj - edytor obiektów zasad grupy - dodaj - zakończ - zamknij