Konto uzytkownika i opcje zasilania nieaktywne

Kupiłem nowego kompa z już przygotowanym systemem Vista. Zainstalowałem go i zacząłem sie nim bawić. Ale na potkalem na pare problemów z którymi nie moge sobie poradzić, bo Vista jest dlamnie póki co jeszcze obszarem nie znany. Otóż mam wrazenie ze moj użytkownik nie na praw takich jak admin bo nie moge pootwierac w panelu sterowania np. Kont uzytkownika i Opcji zasilania. nie moge dodac uzytkownik w ogóle przy próbie otworzenie którejś z tych opcji jest brak jakichkolwiek reakcji systemu. Tak jak by te opcje byly poblokowane.

Czy jest ktos w stanie mi pomóc?

Grisza :frowning:

Wejdź w panel sterowania > Konta użytkowników > Konta użytkowników i tam masz wszystkie profile użytkowników i masz napisane jakie prawa jaką i zobacz czy masz tam napisane administrator, czy zwykły użytkownik.

Wystarczy włączyć wbudowane konto nazwie Administrator poleceniem net

user administrator /active:yes i wykonać runas /u:administrator cmd.exe.

Ustawianie hasel: Zaloguj sie w systemie jako uzytkownik z prawami

administratora, po czym otwórz okno wiersza polecen, klikajac menu Start |

Uruchom i wpisujac polecenie cmd. Teraz zdefiniuj haslo dla administratora.

Wprowadz w tym celu polecenie:

net user Administrator

Zastap zmienna haslo dowolnym ciagiem alfanumerycznym, który ma bronic

nieupowaznionym dostepu do systemu

Piotr P. po włączeniu wbudowanego konata Admina nadal mam ten sam problem. Jako Admin równieżnie mogr pootwierać wskazanych przeze mnie opcji.

Niestety ikonka Konta uzytkowników tez mam nie aktywne, zauważyłem również że nawet w menedzera urządzen wejść nie mogę, biore prawym myszki na Komputer klikam Właściwości i nic zero reakcji tak jak z powyższymi.

Może się określ co rozumiesz przez słowa “przygotowanym systemem” czy jak włączyłeś kompa to system już “stał”,czy go instalowałeś,nie było to coś na zasadzie “ostatni w sklepie”?

Chodziło mi o to ze system mam oryginalny, dołączony do kompa, nie korzystam z pirata. A system instalowałem. Po prostu po pierwszym właczeniu kompa rozpoczął się jakiś proces instalacyjny systemu i oprogramowania.

Co jest najciekawsze odnośnie mojego problemu to jest to, że gdy tylko się on pojawił wkurzyłem się no to skorzystałem z MSI RECOVERY i przywróciło mi viste. I wszystko działało a dzisiaj znowu to samo i nie mam zielonego pojecia od czego to. Gdzies w necie wyczytałem ze komus pomogło wgranie SP2, ale przecież nie ma jeszcze chyba polskiej wersji finalnej SP2 dla Visty. Niby jest wersja beta która jest po polsku ale nie mogę jej znaleźć.

Spróbuj pożyczyć od znajomego zwykłą płytę instalacyjną Visty, lub gdy takowego znajomego nie posiadasz, ściągnij sobie płytę z Internetu i z niej zainstaluj system - recovery mają to do siebie, że są zanieczyszczone “crapwarem” i nigdy nie wiadomo, czy coś jakiemuś programikowi nie “odwali”.

No mam dostęp do oryginalnej Visty na uczelni i chyba tak też zrobię w ostateczności. Tylko strasznie nie chce mi się znowu instalować całego systemu od początku.

A tak swoja drogą, takie pytanie z trochę innej beczki, gdzie mogę znaleźć SP2 Beta PL do Visty, niby ludzie mieli jakieś linki do niej ale one nie działają. Podobno warto to sobie zainstalować. Macie jakieś zdanie na ten temat, może by mi to pomogło.

Do końca miesiąca będzie wydana oficjalna wersja sp2 więc lepiej poczekaj,bo z różnych dziwnych miejsc można zassać syf,może zoptymalizuj tą twoją Viste,odinstaluj Crap Wear i inne zbędniki producenta,optymalizacja auto startu i może zacznie działać normalnie.