Konto w banku

Cześć, chciał bym sobie założyć konto w banku głównie do transferów na allegro, w jakim banku można założyć konto nie mając 18 lat ? słyszałem że w mBanku ale dowiedziałem się że musi przyjechać do domu jakiś konsultant czy coś takiego, czy istnieje możliwość założenia konta bez przyjazdu takiego konsultanta ?

mam teraz w BPH ale strasznie drogo (wypłaty, przelewy, utrzymanie karty)

więc przenosze się do Izzykonta (mbank) albo do ING.

mają najkorzystniejsze oferty. w mbanku wszystko załatwiasz kurierem.

Nie przyjeżdża konsultant, a kurier który przywozi regulamin banku i dokumenty do podpisania przez opiekunów prawnych.

Potrzebujesz ich zgody bez tego nie założysz konta.

Poza tym prowadzenie konta w mBanku jest całkowicie bezpłatne, płatne są jedynie transakcje zewnętrzne - 50gr.

Poza tym żeby mieć konta na All z tego co wiem trzeba zaznaczyć box, że zapoznałeś się z regulaminem i jesteś pełnoletni :]

Ale to tak na marginesie w zasadzie to bezpodstawne podejrzenia :slight_smile:

przywoli kurier, i jest to zupełnie darmowe ? a może założyć na mnie konto ktoś inny np. siostra ?

Wszystko możesz załatwić sam przez internet, lecz musisz posiadać przy rejestracji dowód osobisty opiekuna oraz podczas gdy kurier dostarczy ci umowe

@daniel105:

Nie może ponieważ pod regulaminem musisz złożyć podpis, ze się z nim zapoznałeś i gdzieś tam jeszcze nie pamiętam nawet.

Może ewentualnie złożyć zawiadomienie o chęci założenia konta, ale formalności przy kurierze musisz załatwić Ty i Twoi opiekunowie prawni.

Tak jest to zupełnie darmowe. Przy rejestracji zaznaczasz możliwość ubezpieczenia w kwocie 1,70 (chyba) miesięcznie które pobierają Ci z konta.

Polega to na tym, że w przypadku kiedy np. wybierasz pieniądze z bankomatu i zostaniesz w drodze do domu napadnięty to po zgłoszeniu tego faktu policji bank zwraca Ci wszystkie straty. Ale to jest tylko opcja.