Konto w banku

““proszę mi założyć konto” i gitara?” rozwalasz :slight_smile:

Potrzebujesz dowód osobisty. Podajesz dane personalne, zazwyczaj nazwisko panieńskie matki, komórkę. Przedstawiciel pewnie złoży ci jakieś dodatkowe propozycje, mi proponowali studencką kartę debetową :slight_smile: Przedstawi tabele opłat i prowizji. Składasz podpis na pliku dokumentów. Dostajesz PIN do karty i do bankowości internetowej, broszurki :slight_smile: Karta przyjdzie ci pocztą.

omg. jakie pytanie!! Co ty masz 15 lat?? Przecież każdy wiec, jakie trzeba mieć dokumenty przy sobie… czyli dowód

Czy tego typu propozycje zawsze są korzystne? Skąd będę to wiedział?

Jak się czegoś nie chce to się nie nie bierze i tyle.

Jak masz z czego spłacać to można brać :slight_smile:

Czy idąc założyć konto w mBanku trzeba mieć przy sobie pieniądze, tzn. trzeba coś wpłacić na początek?

ekoon , W mBanku nawet jak byś chciał to nic nie wpłacisz przy zakładaniu konta bo nie ma ten bank okienek kasowych i kasjerów. Jedyne co Ci jest potrzebne to dowód osobisty.

Ta. A oddziały tego banku to gips, co nie cedar? Tam przecież też można wpłacić.

A jak nie tam, to masz pocztę, masz inne banki, agencji owych banków, wpłatomaty :wink:

a ja posiadam od około miesiące konto w banku BZ WBK (konto <30). jak na razie wszystko jest ok, nie płacę za kartę, przelewy, prowadzenie konta, ani SMSkody. jedynym minusem jest to, ze wlaczenie uslugi powiadamiania smsem za przychadzace/wychodzace przelewy kosztuje 5zl/miesiac ; nie ma mozliwosci placenia za poszczegolnego smsa. przed tym mialem konto w PKO BP z czego ci w 100% odradzam. kase zdzierali ile sie tylko dalo, trudny kontakt, przed infolinie niemal niemozliwy, aby zlikwidowac konto musialem przyjezdzac do nich kilkakrotnie, gdyz aktualna Pani w okienku nie byla upowazniona do takich czynnosci :slight_smile:

mBank nie ma oddziałów takich jak inne banki (z okienkami kasowymi itp) tylko tak zwane “mKioski” i w nich nie wpłacisz/wypłacisz nawet złamanego grosza (chyba, że przy takim mKiosku stoi bankomat/wpłatomat ale to nie w każdym), do tego nie pytał jak wpłacić kasę tylko czy trzeba ją wpłacić przy zakładaniu konta.

coś sie zmienilo czy brac ten mBank? :slight_smile:

nie idź do BZ WBK tam nie zakładaj konta omijaj ten bank z daleka.Mają tak dużo opłat że głowa boli ,za kartę do bankomatu 25 PLN albo 3 razy płatność w sklepie i niby karta twoja, za każde zakupy kartą 5 zł opłaty za transakcje kartą, a wypłata z bankomatu za granicą tu też dobra prowizja 25 PLN.częste wpadki typu masz dostępne środki na koncie np. 100 zł logujesz się przez bankowość elektroniczną widzisz saldo i tylko saldo a dostępne środki 0,00 dzwonisz na infolinie zapytać co się stałonic się nie dowiesz,zapierniczasz do oddziału banku a tam pani mówi , że coś z systemem i że proszę spróbować później lub jutro no to ja tak próbowałem DWA TYGODNIE (Myślisz mam kasę na koncie w razie czego mogę skorzystać.) idź do Polbanku