Konto w banku

Witam. Mam 18 lat i zamierzam założyć swoje pierwsze konto w banku. Problem w tym, że w ogóle się na tym nie znam.

Gdzie najlepiej założyć konto odpowiednie dla osoby w moim wieku? Nie mam (z racji wieku) zbyt dużo kasy, ale chciałbym te ‘grosze’ jakoś odkładać itp.

Czy za użytkowanie konta się płaci? Może są jakieś bezpłatne/tanie dla młodych osób?

Czy jest/był ktoś z tego forum w podobnej sytuacji? Co zrobił? Jakie konto wybrał?

Proszę o pomoc, jakieś rady itp. Z góry dziękuję.

mBank albo BOŚ. Tam nic nie zdzierają. Najgorzej to chyba z BZWBK i tym ich kontem dla młodych. Muszę się przejść i zlikwidować bo kaszana (chore opłaty ) i raczej zakładam w mBanku

alior bank płacisz tylko z karte jeśli ją sobie oczywiscie zażyczysz , obsługa przez neta ; )

Mimo wszystko w alior jest średnio bo nie ma wyspecjalizowanego konta do potrzeb młodej osoby. mBank ma kartę za free także żadnych opłat. No i bankomaty za darmo, co jednak powoli staje się standardem.

mBank jest ok. tylko raz się wnerwiłem bo w całym mieście wysiadły wpłatomaty…

Powinno być więcej oddziałów, tak jak PKO, i tam można sobie normalnie kasę wpłacić.

Ale tak to nie mam zastrzeżeń.

Ja także polecam mBank, mam tam konto od prawie dwóch lat, płacę tylko za ubezpieczenie, innych opłat nie ma. Tak samo za przelewy internetowe, u mamy w iPKO opłata 0,50 za przelew, 1,50 za zlecenie stałe, u mnie natomiast zero opłat za to :lol:. No i największy plus, to bankomaty bez prowizji. Tylko mało mam akurat u siebie w miejscowości :stuck_out_tongue:

Jedyną opłatą na jaką się naciąłem w mBanku to 1zł za sprawdzenie salda konta w bankomacie, tak poza tym, to jeżeli zakładasz ekonto i bieżesz Visa Electron, to nie płacisz za nic, duży minus to fizyczna wpłata lub wypłata większej gotówki, wtedy w dowolnym banku płaci się prowizję 9zł, sieć bankomatów mBank ma świetną Cash4You oraz Euronet bez prowizji, a jeżeli zdecydujesz się wydać 5zł miesięcznie to dowolny bankomat bez prowizji.

Dziękuję za dotychczasowe rady, proszę o kolejne. :wink:

wszystko zostało powiedziane… jeżeli chcesz konkretów to wyjedz sobie na www.mbank.pl

Mam konto w mBanku od 3 lat i jest bardzo dobrze.

Żadnych opłat a na infolinii zero problemów

Ja tam polecam Inteligo. W sumie każdy będzie polecał co sam ma. Na korzyść Inteligo przemawia to, że pieniądze wypłacasz z bankomatów PKO, których jest pełno wszędzie, nawet w jakichś wioskach jakiś się znajdzie zawsze. Coś tam się chyba płaci za utrzymanie karty, ja dodatkowo korzystam z opcji (5zł/m) informowania o zmianach na koncie przez SMS ze względu na to, że w różne dni dostaje pieniądze, częste “dodatki” i bez tego musiałbym się ciągle logować przez internet, ale to można wyłączyć.

Ale jak widzę dużo ludzi poleca mBank, jak zakładałem konto było to samo, ale mimo wszystko wolałem Inteligo.

W 100% polecam mBank, posiadam konto u nich już 2 lata.

  • otwarcie, prowadzenie konta za free

  • karta do bankomatu za free

  • przelewy, nawet do obcych banków za free

  • można za free wypłacać pieniądze w bankomatach BZ WBK a to jest największa sieć bankomatów w Polsce

  • jeżeli będziesz wypłacał w innych bankomatach to można włączyć opcje za 5 zł miesięcznie i wypłacasz wtedy gdzie i ile chcesz bez prowizji

  • jak zgubiłem kartę do bankomatu to przysłali mi drugą w ciągu tygodnia za free

  • zmianę danych personalnych, numeru telefonu, można dokonać telefonicznie (w większości banków trzeba zgłosić się do placówki banku)

  • przelewy potwierdza się hasłem które przychodzi SMSem (np PKO BP posiada “zdrapki”, które moim zdaniem są nieporęczne)

  • bardzo proste i intuicyjne jest zarządzanie kontem przez internet, brak denerwujących banerów, flash-ów jak w innych bankach

  • można włączyć fajną usługę powiadomienia np. o przychodzących przelewach, czyli jak dostaniesz przelew do dostaniesz SMS-a, od kogo, jaka kwota itp. koszt 0,20gr SMS

  • większość sprzedawców na allegro.pl posiada konto w mBanku dzięki czemu otrzymają Twój przelew natychmiast, a nie następnego dnia roboczego

Polecam :slight_smile:

Zdecydowanie mBank a jeśli nie to ING.

Na dzień dzisiejszy najlepsze jest konto w Polbank u.

Nie płacisz za nic - począwszy od wydania karty, przez prowadzenie konta, a na przelewach skończywszy (internetowych oczywiście).

Dodatkowo Twoja kasa będzie najwyżej oprocentowana na rynku, 5,5% w skali rocznej na rękę.

W polecanym przez wszystkich mBanku oprocentowanie środków to 0%.

Tabela Opłat i Prowizji Polbank

w mbanku też jest 0.001 % bodajże xD

Charakterystyka konta w mBanku polega na tym że to jest zwykły ROR a nie mix jak w polbanku. Także nie ma się czego czepiać :slight_smile:

Polbank jest dobry, bo walutą na karcie jest złotówka i bez względu na to gdzie robisz transakcje nie ma żadnych podwójnych przewalutowań i % jak w mbanku np.

Kupujesz w czechach to korona jest przeliczana na złotówki po kursie vista i wsio, w mbanku doliczają 2% i walutują przez euro.

Oferta na karty kredytowe też jest niezła.

Ale jako pierwszego konta polbanku nie polecam, zrazisz się do ułomności systemu transakcyjnego, wykonanie przelewu to będzie prawdziwa udręka - trzeba się naklikać że hej.

I rachunek 5.5% jest rachunkiem z jedną darmową wypłatą w miesiącu (każda następna 10zł) i bez karty.

Najlepszy mix to rachunek gotówkowy + rachunek oszczędzający z 4.25% i darmowymi przelewami wewnętrznymi [i tylko wewnętrznymi!!](Czyli np. oszczędzający podpinasz pod kartę jako główny i jak potrzebujesz zrobić przelew to przelewasz kasę na gotówkowy oprocentowany 0%)

Jako pierwsze konto jak wyżej, mbank.

Po to właśnie dostajemy rachunek gotówkowy i kartę, żeby wpłacać pieniądze na gotówkowy (za darmo oczywiście) i w domu przez neta robić przelewy wewnętrzne z gotówkowego na oszczędzający 5,5% (i odwrotnie).

W tym przypadku liczy się czysty zysk, a to że trzeba kliknąć kilka razy więcej, to niska cena.

Co to wygody konta internetowego w Polbanku to muszę się zgodzić - drętwa ta ich aplikacja, ale jakoś tam chodzi :wink:

Ja bym wybrał mbank, jednak brak opłat jest jego największym plusem

Dobra, załóżmy że wybrałem jakiś bank. I co teraz? Idę do banku i mówię: “proszę mi założyć konto” i gitara? Jak to wygląda? Trzeba mieć jakieś dokumenty przy sobie? Jakie? O czym powinienem pamiętać?