Konto w banku


(Tommekx) #1

Chciałby założyc konto, ktore ma opcje sprawdzania kwoty przez internet(nie znam sie na tych sprawach, ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi) Czekam na propozycje i instrukcje jak takie konto sie zakłada, oraz co jest potrzebne.


(Mireczek) #2

Witam.

Najlepszym z internetowych banków jest mBank. Poniżej link do przewodnika po mBanku. :slight_smile:

http://www.mbank.com.pl/przewodnik/index.html


(matisto) #3

Od ilu lat można posiadac konto w banku? Można na dowód tymczasowy sobie założyć samemu?


(aero) #4

Na dowód tymczasowy tak, ale i tak ze zgodą rodziców, i możesz mieć takie konto od 13 roku życia, polecam inteligo, http://www.inteligo.pl


(Tomaszfraszewski) #5

Jeśli mógłbym coś dodać od siebie to również chciałbym polecić mBank. Mam już tam od kilku lat konto i jestem bardzo zadowolony. Jeśli jesteś niepełnoletni to wystarczy zgoda od rodzica. Dostajesz kartę bankową za free jak i utrzymanie takowego konta NIC nie kosztuje.


(matisto) #6

aero mam ponad 16 lat, ale mam rozumieć, że jeśli założe takie konto za zgoda rodziców to oni nie bedą mieli dostepu do mojej gotówki? Jesli bede chciał wpłacić lub wypłacić to moge sam?


(system) #7

Jeśli wyrazisz zgodę to będą mieli dostęp, karta jest na ciebie, konto też więc możesz dowolnie dysponować gotówką


(Tomaszfraszewski) #8

Tak możesz. Na umowie wtedy pisze że pełnomocnikiem konta jest (imię rodzica) i czy wyrażasz zgodę na dostęp pełnomocnika do konta. Masz do wyboru tak lub nie :wink:


(matisto) #9

Killer w zasadzie to nie mój temat ale bardzo mi pomogłes dzięki, pozdro.

Edit: A czy w PKO też można obracać pieniędzmi przez internet?


(aero) #10

Tak :wink: za dodatkową opłatą 1 zł, przy kozystaniu z konta grafitti, dlatego bardziej opłaca się mieć konto inteligo :stuck_out_tongue: