Konto w geforce expireince

Od jakiegoś miesiąca zauważyłem, że należy zarejestrować konto, aby pobrać najnowsze sterowniki. Czy konto GFE jest darmowe i czy można potem odsprzedać kartę graficzną? Czy konto jest przypisywane do danej karty?

Ja tam nigdy nie instalowalam tego cuda. Z tego co sie orientuje to konto jest darmowe i nie przypisuje do siebie karty. Mozesz bez problemu ja odsprzedac.

Sterowniki mozesz pobrac bezposrednio stad: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Jeszcze mi sie przypomnialo cos … ostatnio przy aktywacji kodow gier z promo nvidia potrzebne bylo konto GF EXP. Jesli kod byl dodawany do karty z serii 1070/80/Ti to nie dalo sie go zaktywowac na nizszym modelu - taka ciekawostka.

Program GeForce Experience to program, który ma za zadanie dać Ci powiadomić o tym jak wyjdą nowe sterowniki do Twojej karty graficznej. Dzięki temu możesz bezpośrednio od niej ściągnąć nową aktualizację - taka mała wygoda. Ma również inne funkcje jak np. możliwość nagrywania gier, automatyczne dostosowywanie opcji w grze do możliwości Twojej karty itp.

Program jak i założenie konta jest w 100% darmowe. Nie masz się o co martwić.

Konto nie jest przypisywane do karty, możesz ją wtedy spokojnie odsprzedać. Jest to program, który ma za zadanie wykorzystać potencjał karty na większą skale jak np. właśnie nagrywanie gier.

W sterownikach nvidii jest dodana telemetria. Można to wyłączyć, ale trzeba się trochę na tym znać.
Nikt otwarcie nie zapytał się o zgodę na usługi telemetryczne. Dla mnie podstawa, to wywalenie experience, bo to nie tylko aktualizer sterowników*, a jakakolwiek telemetrię można wyłączyć w winpatrol.
Experience jest potrzebne nvidii, żeby deweloper ze swoim spamem wlazł do klienckiego komputera.
Nic nie szkodzi, gdy użytkownik sobie sam pobierze i zainstaluje sterownik grafiki. Wystarczy rozum większy od śliwki. Wykona czystą instalację z odznaczeniem experience.
Jest inna strona medalu, dotyczy kilkuletnich sterowników nvidia do kilkuletnich komputerów. Nie należy psuć dobrze działających sterowników.
Zaktualizowanie sterów grafiki do najnowszych wersji sprawia, że nowe rozwiązania robią problemy, do tego dochodzi cale szpiegostwo nvidia.
Dodajmy, że experience cały czas pochłania zasoby komputera. Bywa, że drastycznie spowalnia przeglądarki.