Konto w jakim banku polecacie?

Cześć. Przeżyłem szok termiczny, doświadczyłem średniowiecza…

 

Mam (niestety) rachunek bankowy (konto) w pko bp (ipko). Ochy i achy jakie to cudowne. Super karta, wszystko darmowe, cały świat…

Próbuję dodać z karty środki do portfela PSN - zonk , próbuję kupić coś przez neta na Alliexpress i zapłacić - zonk, próbuję powiązać kartę z Paypal- zonk. Dzwonię na infolinie banku, dowiaduje się, że jestem śmieciem. Że mimo konta internetowego, paypass, płatności na całym świecie…to jest ich karta i będę nią płacił tam gdzie bankowi się podoba! Nie zapłacę tam gdzie kartę przypisuje się na stałe do jakiegoś profilu np. PSN przy playstation, bo Sony ma wtedy wszystkie dane i może mnie okraść…oczywiście ja NIE MOGĘ decydować (choćby kodem sms za każdym razem)komu chcę dać się okraść…Na każdym z tych serwisów raz kiedyś mi przyjęło płatność, a potem bank zablokował. Strach wylecieć na wakacje i tą cudowną kartą chcieć zapłacić, ale co tam…zawsze mogę z bankomatu w PL sobie wypłacić (o ile on działa i ma nominały inne niż 50, 100, 200, bo 20 to luksus) albo w Biedronce zapłacić…

Szukam banku gdzie konto założę przez neta, kurier przywiezie papiery do domu, bez wizyty w oddziale, gdzie kartą zapłacę w internecie gdzie chce, komu chce i ile chce WŁASNYMI pieniędzmi. Gdzie sprawdzenie stanu konta czy wypłata z innego bankomatu nie wiąże się z ko(s)micznymi opłatami…

Inteligo, mBank, konto Direct w ING(o ile nie korzystasz z oddziałów), nie musisz zmieniać nawet konta możesz kupić wirtualną kartę w BZ WBK na Allegro za 5zł i podpiąć ją pod PSN/Google Play/itp. 

 

Ja bym tak nie pomstował na PKO jak nie pozwala podpiąć karty pod PSN. Patrz ile oni mieli awarii i wycieków! Ja nie podpinam swojej głównej karty pod PSN czy GP, wolę doładowywać wirtualną. 

Niestety karta virtualna WBK na Allegro…to pole minowe. Profil sklepu WBK ma więcej negatywów niż piasku na pustyni :confused: Taka wirtualna mnie bardzo urządza ale komentarze innych po zakupie przerażają, a chcę taką kartę za 100-150zł.

 

W tygodniu podejdę do ich oddziału zapytać czy na miejscu można to załatwić/kupić.

Sorry, 70 negatywów i 60 neutrali nazywasz polem minowym? To jest rewelacyjny wynik jak na 30 tysięcy transakcji :wink:

Sam u nich kupowałem  wirtualną i nie narzekam, tylko raz mieli przerwę techniczną w autoryzacji. Nie znajdziesz na rynku lepszych od WBK  rozwiązań pre-paid. 

Ja mam konto w ING od 2008r. i jestem zadowolona. Płacę kartą w necie bez żadnych problemów, co prawda nie mam Playstation i nie mogę sprawdzić jak z tym jest, ale płaciłam w różnych sklepach na świecie i jeszcze się nie zdarzyło, żeby robili jakieś problemy.

@Piotrek2255  Masz racje, skusze się na jakiś jej niski nominału nich, a sam doładuje jak już stwierdzę, że wszystko hula, dzięki!

 

@uayo Tobie również dziękuje za wypowiedź.

W oddziałach na pewnie nie sprzedają. Sam chciałem u nich kupić w ten sposób.

ING od 7 lat konto direct:

mam Visa i płacę w necie bez problemu.

ja mam mbank, w cholerę zniżek na wszystko, do tego fajni ludzie na infolini jak coś potrzebuje no i prawie wszystko za darmo :slight_smile: tylko za kartę płace - jak nie zapłace kartą powyżej 300 zł