Konto w systemie dla dziecka

Witam.

Czy jest możliwość po utworzeniu nowego konta w systemie ograniczenie mu dostępu do moich plików i programów ?

Chcę by nowe konto po utworzeniu było “czyste” tzn by dziecko zainstalowało sobie co chcę . Teraz są widoczne wszystkie moje pliki i programy .

Utwórz konto dla dziecka z ograniczeniami a nie z uprawnieniami administratora

No pewnie, że jest to możliwe.

Jeśli chcesz to możesz skorzystać z darmowych programów od Microsoft, które pozwolą Ci dostosować z jakich programów użytkownik może korzystać a z jakich nie - możesz na przykład przydzielić mu tylko kilka gier i tylko w nie będzie mógł grać. Co więcej - jeśli chcesz możesz zablokować instalację nowych programów itp, a nawet ograniczyć czas użytkowania komputera przez tego użytkownika.

Naprawdę Windows pod tym względem naprawdę dobrze wypada - możesz sobie wszystko dostosować.

Jeśli masz jakieś szczególne pytania pisz na PW - tak się składa, że się tym przez jakiś czas bawiłem i mogę Ci doradzić.

Problem w tym że jak tworzę nowe konto z ograniczeniami to na tym koncie są widoczne wszystkie moje programy.

Pulpit różni się tylko tapetą , pozostałe ikony są w tych samych miejscach :frowning:

A ha , mam siódemkę.

Jest coś takiego jak prawa dostępu,klikasz prawym na ikonkę aplikacji,właściwości i zakładka zabezpieczenia tam mozesz poustawiać czy prawa do programu mają tylko użytkownicy z grupy administratorzy czy też zwykli użytkownicy również mogą z nich korzystać

http://www.dobreprogramy.pl/Kontrola-ro … 11274.html Może w siódemce też tak się da zrobić.

W 7 da się oczywiście zrobić to samo,sam mam Win 7

Jeśli masz wersję Professional to poukrywaj sobie dyski, partycje i co tam jeszcze chcesz przy pomocy konsoli MMC, edytując Zasady grup lokalnych.

Pozdrawiam!