Konto windows od VMware

na Win7 x64 VMware Workstation zalozyl mi przy instalacji ukryte konto windows pod znazwa _vmware_user_ co spowodowalo prawdopodobnie fakt ze teraz przy starcie systemu musze kliknac ikone mojego konta zeby sie zalogowac (przedtem od razu moje konto administrato bylo domyslnie ladowane).

jak moge zmusic system zeby wybieral domyslnie konto admina?

Ukryj je na Ekranie powitalnym

Otwórz edytor rejestru (Start -> regedit.exe), przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \ SpecialAccounts \ UserList \

W prawym oknie utwórz nową wartość DWORD o nazwie takiej jak nazwa konta, które ma być ukryte (_vmware_user_) i ustaw ją na 0 (zero)

w edytorze rejestru moge przejsc maksymalnie do *HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon * bo dalej nie mam juz nic takiego jak *SpecialAccounts \ UserList * (no chyba ze mowisz o stworzeniu tych kluczy)

tak czy siak jak juz napisalem, to konto juz jest ukryte, nie widac go w panel sterowania\konta uzytkownikow

(jedynie gdy wejde w aplet kontrola rodzicielska to pojawia sie tam wlasnie moje konto admina , goscia i _vmware_user_ (stad wniosek ze juz jest ukryte))

pomimo tego nadal przy starcie systemu jest widoczny ekran logowania, tylko z jednym, w tym wypadku kontem admina.

Tak, jeśli nie ma tych kluczy trzeba je utworzyć. Klik

Nie. Konto nie jest ukryte, tylko nie ma jeszcze swojego profilu lokalnego, nie ma jeszcze folderu C:\Users_vmware_user_. Innymi słowy nie było jeszcze interaktywnego logowania tego użytkownika na komputerze.

aha, rozumiem

w kazdym razie, stwozylem wartosc DWARD tak jak napisales, restart i niestety nadal system czeka na wybranie konta (mimo ze nadal jest tylko jedno widoczne) na ekranie logowania

control userpasswords2 i wybierz konto ktore ma sie ladowac automatycznie

wow, nie wiedzialem o istnieniu tej drugiej wersji apletu “konta uzytkownikow”! ustawilem co trzeba a nawet jeszcze wiecej i dziala!

dzieki serdeczne :slight_smile: