Konto z ograniczeniami a dostęp do niektórych aplikacji

Witam!

Dla zabezpieczenia swoich danych założyłem na moim kompie 3 konta użytkownikowi 2 adminy(w tym jedno moje) i jedno z ograniczeniem. Każdy założył hasło i wszystko niby cacy ale niektóre aplikacje na koncie z ograniczeniami typu gg nie odpalaja;/ wiem że tak jest więc użyłem opcji “Uruchom jako” i tam wybrałem z listy moje konto i wpisałem hasło i wszystko działało. Niestety nie mam zamiaru za każdym razem gonić do komputera gdy mojej siostrze zachce sie włączyć gg lub zagrać ;/ i tu pojawia sie moje pytanie czy nie dało by sie ustawić aby niektóre aplikacje po prostu działały na prawach admina zawsze i bedz wpisywania mojego (lub drugiego admina) hasła ???

Jeśli jest taka możliwość to proszę o pomoc

wg. mnie powinny odpalać, tyle, że bez żadnych kont gg, ponieważ zostały one utworzone za pomocą innego użytkownika

może pomoże skopiowanie danych aplikacji z jednego usera na drugiego

X:/Documents and Settings/nazwa_użytkownika/dane aplikacji

to ja wiem. skopiowałem już osobne konta gg , kontakty itp. po prostu gg mi nie odpada, kurka wodna demo :smiley: mi nie odpala i wormsy :smiley: mi na organiczonym koncie nie odpalaja ;/

Tak, jest taka możliwość. Możesz to uzyskać za pomocą polecenia “runas” (hasło wpisywane jest jednorazowo). Inną metodą jest ustawienie za pomocą gpedit.msc “software restrictions”.

Jaki windows posiadasz, home czy pro ??

Dajesz mistrzu jak to zrobić :lol:

windows XP ;p

Pro xD

  1. Pobierz załącznik (admin.zip), rozpakuj i 2x LPM na pliku admin.reg, dodaj do rejestru

  2. Start -> Uruchom -> gpedit.msc

…przejdź do gałęzi

Konfiguracja komputera -> Ustawienia systemu Windows -> Ustawienia zabezpieczeń -> Zasady ograniczeń oprogramowania i PPM na tym, następnie wybierz opcję Nowe zasady ograniczeń oprogramowania. Zrestartuj komputer.

Po ponownym uruchomieniu ponownie w gpedit w gałęzi Zasady ograniczeń oprogramowania , kliknij na Wymuszanie (po prawej stronie) i zobacz czy masz zaznaczone opcje Wszystkie pliki oprogramowania oprócz bibliotek i Wszyscy użytkownicy.

Następnie przejdź do gałęzi Poziomy zabezpieczeń i sprawdź czy dostępnych jest 5 poziomów. Jeżeli tak to OK, jeżeli nie to zaimportuj (do rejestru) plik admin.reg ponownie.

Teraz przejdź do Reguły dodatkowe. Można tam zdefiniować jakie programy z jakimi prawami będą uruchamiane.

PPM na Reguły dodatkowe i wybierz opcję Nowa reguła ścieżki. W kolejnym oknie wskazujesz ścieżkę prowadzącą do danego programu, dla którego chcesz dodać regułę np. gg, czyli będzie np. C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe. Następnie z listy poziomów wybierasz nieograniczony.

Pamiętaj, że aplikacje podatne na ataki hakerów nie powinny być ustawiane w ten sposób (np. przeglądarki, komunikatory itp.).

Inna metoda związana jest z poleceniem runas.

W notatniku wpisz runas /savecred /user:NAZWA_KOMPUTERA \ user_z_prawami_admina pełna_ścieżka_do_programu.exe

Utworzony w ten sposób plik zapisujesz z rozszerzeniem *.bat.

Następnie PPM na tym pliku, wpisz hasło admina, aplikacja powinna uruchomić się z najwyższymi prawami.

PS. W celu wyjaśnienia: sposób z gedit pierwotnie miał zastosowanie dla uruchamiania programów w trybie ograniczonym na koncie admina więc łatka admin.reg nie jest tu wymagana lecz zastosowanie jej daje większe pole manewru.

admin.zip