Konto ze skype w innym komunikatorze. Jest taka możliwość?

(Kubs94) #1

Szukam takiego programu na linuksa i nic nie umiem znaleźć :frowning:

(Gorson 14) #2

Żeby korzystał z konta skype - nie ma takiego.

(Kubs94) #3

A jest jakaś dobra alternatywa, w której idzie zrobić  wideorozmowę? Na Linuxa i na WIndowsa?

(Gorson 14) #4

Kilka alternatyw jest, ale żadna nie jest tak popularna jak sam skype...

Jezeli interesuje Cie na obu platformach to moze po prostu przez FB?

(Kubs94) #5

Wolałbym przez zwykły program. Może na tlenie by szło??

(Gorson 14) #6

Może być tlen, może być również google voice.

Poczytaj o protokole SIP. Wszystkiego sie dowiesz co i jak.

(Osimaru) #7

Spróbuj Jitsi, może Ci się spodoba z tym że nie da rady za pomocą konta Skype.

(scripter1) #8

A czemu nie użyjesz linuxowej wersji Skype?

Co do alternatyw to wiem że są wtyczki do innych programów umożliwiające kontakt z ludźmi przez Skype ale i tak nie łączą się one z jego siecią bezpośrednio a jedynie korzystają z API samego programu i wymagają żeby Skype był odpalony.

(drunkula) #9

Linuxowa wersja skype jest dwie generacje w tyle.

A co do alternatyw, to MS wyłaczył API pozwalające na używanie tych wtyczek w innych programach. A o korzystaniu z jednego programu przy odpalonym jednocześnie skajpie to pierwsze słyszę... jakiś przykład? chętnie sprawdze, bo natywny klient mnie ()*&%^@*@* (irytuje) !

(dragonn) #10

https://code.google.com/p/skype4pidgin/ jak dla mnie to taki pół środek, z tego co wiem rozmów czy wideo przez to i tak nie uzyskasz i trzeba korzystać z skype natywnie.

(scripter1) #11

To prawda że jest 2 generacje do tyłu i jest irytująco niewygodny w użytkowaniu ale jednak działa.

(saturno) #12

Fakt.

A szczególnie dokuczliwy jest brak reklam.

Nie popadajmy w paranoję!

Rozmowy audio-video działają bardzo dobrze, przesyłanie plików też, a i program do nagrywania rozmowy też się znajdzie.

(marcin82) #13

Sprawdź alternatywy:

https://www.youtube.com/watch?v=0bcX6Jy9sOQ .

Ciekawie przedstawia się Ekiga.

(Kubs94) #14

Dzieki chlopaki za szybkie odpowiedzi

Uźywam linuksowej 4.3 lecz brak w tej wersji dzwieku, z powodu zmienionych sterownikow w skype z alsa na pulse audio. Chyba, ze idzie cos zrobic z tym, zeby dzialalo na alsa?

(marcin82) #15

Niestety nie idzie - trzeba instalować PulseAudio.

(dragonn) #16

Tak, zainstalować i zostać przy wersji 4.2. Jako ostatnio używałem chodziła jeszcze ok.

(Kubs94) #17

zainstalowałem wersje 4.2 i nie idzie się zalogować. W wersji 4.3 nie ma tego problemu

(dragonn) #18

Kurcze właśnie też to zauważyłem :/, jak się wylogowałem nie mogłem się zalogować (miałem włączone autologowanie). Te skubańce wyłączyli dostęp starczych wersji skype, coraz większą ochotę mam przejść na Hangouts.