Kontrola czasowa komputera

Witam. Niedawno gdzieś przeczytalem, że można zaprogramowac komputer tak, żeby można było włączyć go w wybrane dni i o określonej godzinie. Interesuje mnie też czy jeśli ustawie , że PC ma dostęp do kompa od 16 do 22 to czy o 22 komputer sam się wyłączy? Czy dotyczy to samego zalogowania do PC? Tzn jeśli dziecko zaloguje się kikla minut przed 22 to będzie mógł grać do bólu?

W viscie masz opcje kontroli rodzicielskiej (czy jakos tak:) to sie nazywa).

Ewentualnie mozesz skorzystac z oprogramowania firm trzecich. O ile pamietam jest kilka polskich programów równie,z niestety nie pamietam nazw. #-o :smiley:

Sprawdz na goooooooooogle

z windowsem będzie cięzko jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad komputerem to zainteresuj się np.Debianem i cronem

wiem, że w viscie jest ale to ma być na XP. Dogrzebałem się. wiem , że trzeba wpisać w uruchom cmd i wpisać polecenie np: net user marcin /times:Pn-Pt,04:00PM-11:00PM i enter. :slight_smile: Dokładając np. sobote i niedziele net user marcin /times:So-N,11:00AM-11:00PM. Aby sprawdzić blokady wpisujemy: net user marcin A jak chcemy znieść to net user marcin/times:ALL Znalazłem i może komuś się przyda :lol: Tylko czy się wyłączy? np o 23