Kontrola głośników 5.1

Chciałem zapytać czy znacie jakiś program, który pozwoli mi na kontrolę każdego głośnika z osobna w zestawie 5.1 (chodzi o to żeby można było regulować głośnośc każdego głośnika z zestawu).

jak rozumiem wykorzystywane są 3 kanały każdy stereo ?? w aplecie xfi nie ma możliwości sterowania niezależnego dla każdego wyjścia ??

coś takiego jest w ustawieniach dzwięku w Win Vista (w xp chyba też):

1)klik ppm na ikone głośnika systemowqego w tray’u

2)klik na urządzenia odtwarzania, następnie na przycisk właściwości

  1. otworzy się okno w którym przejdz do zakładki poziomy (levels/2zakładka w oknie/ /mam viste eng i niepamiętam dokładnego tłumaczenia w pl Windows/) i tam masz paski do każdego głośnika/wyścia itp…

na każdym wyjściu są 2 kanały a autor postu chce sterować poszczególnymi kanałami (na jednym wyjściu) :P. jak rozumiem…

chcę zrobić (szukam takiego programu) tak, abym na każdy głośnik z osobna miał suwak do podgłaśniania/ściszania go (chodzi mi o to, żeby z głośników “wycisnąć” ich max możliwości)

Dodane 22.08.2009 (So) 17:31

i jeszcze pytam jak podłączyć Logitech’y G51 przez spdif do komputera

no to coś takiego masz w Windows, jak tam trafić masz w moim wcześniejszym poście.

a obok tych pasków masz przycisk balans (po angielsku balance) i tam możesz konfigurować każdy głośnik