Kontrola rodzicielska na routerze

Chciałbym utworzyć kontrolę rodzicielską na poziomie routera. Znane mi routery umożliwiają skonfigurowanie takiej kontroli na zasadzie blokowania dostępu do stron z listy stron zabronionych albo stron zawierających niepożądane słowa. Ja jednak szukam możliwości odblokowania na poziomie routera dostępu tylko do z góry określonych stron, które moje dzieci mogłyby przeglądać bez ograniczeń. Taki filtr “pozytywny” miałby być przypisany do listy MAC adresów. Jak i na czym to zrobić? (zastrzegam, że przegooglałem już parę wieczorów i nic…)

Dokładnie w ten sam sposób, (nie wiem o jakim routerze mówimy)

ale z tego co kojarzę w tych co używałem była opcja Allow / Deny przy liście stron. co dokładnie odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Hej,

Ja posiadam router TP Link TL-WR740N i znajduje się w nim dokładnie taka opcja - kontrola rodzicielska “pozytywna”, czyli lista dostępnych dla danego adresu MAC’a domen, do których dostęp będzie nieograniczony. Podejrzewam, że w innych TP Linkach będzie podobna opcja.

Ewentualnie zostaje rozwiązanie w postaci programu do kontroli rodzicielskiej - bardzo często programy takie są obecne w pakietach zabezpieczających typu Internet Security.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus, czy twój router umożliwia zdefiniowanie więcej niż 8 adresów, jak jest w printscreenie?

Dodane 08.12.2011 (Cz) 16:06

Dimatheus, czy twój router umożliwia zdefiniowanie więcej niż 8 adresów, jak jest w printscreenie?

Hej,

Nie, w jednej tabeli da się wpisać tylko 8 domen. Aczkolwiek nie jest to problem, bo dodajesz kolejną regułę, podajesz ten sam MAC i wpisujesz kolejne z domen.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kup router z możliwością instalacji dd-wrt i po problemie.

Ja mam Linksys i fajnie nam się sprawdza system kontroli rodzicielskiej

Tylko na nim blokuje się określone witryny czy aplikacje wiec nie wiem czy to by Ci wystarczyło ale mam dodatkowo możliwość ustawienia ograniczeń w kwestii korzystania z netu - godziny, dni tygodnia i to się świetnie sprawdza a już szczególnie w okresach “szlabanu” na net :wink: oj polecam polecam :lol:

Hej,

Przydałoby się podać dokładny model routera, bo niestety nie każdy Linksys oferuje wspomniane funkcjonalności. A wspomniany model może być bardzo, bardzo ciekawym rozwiązaniem. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja mam Linksys E1200 ale wiem że wszystkie ich routery z serii E mają ten system kontroli rodzicielskiej, bo z nich wybieraliśmy - masz to w oprogramowaniu które jest dodawane do urzadzenia

Hej,

Z ciekawości więc zapytam. Oprogramowanie jest instalowane na poszczególnych komputerach czy całość kontroli rodzicielskiej jest realizowana poprzez samo urządzenie i jego oprogramowanie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Razem z routerem dostałam oprogramowanie Cisco connect , to wystarczy zainstalować na jednym tylko komputerze i z niego możemy zarządzać wszelkimi ustawieniami i kontroli i innych możliwości

tam np tez mamy opcje ustawiania dostępu do naszej sieci osobom z zewnątrz żeby miały internet ale nie dostęp do naszej sieci - nam sie to przydaje bo do męża czasem przychodzą współpracownicy czy jakiś pracownik , a lepiej uważać :wink:

Hej,

Czyli też całkiem dobre rozwiązanie - instalacja na jednym komputerze nakładki zarządzającej do oprogramowania routera, ale efekt widoczny dla całej sieci. Zatem takie rozwiązanie praktycznie w 100% spełnia warunki, o których pisał autor pierwszego z postów. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kontrola rodzicielska jest faktycznie na medal w przypadku oprogramowania Cisco Connect - sam mam ich router, więc potwierdzam to, co pisała julka5. Na jednym komputerze możesz wszystko zmieniać i ustawiać, w dodatku bardzo intuicyjnie. Co prawda moja córeczka ma na razie tylko 3 latka, daleko jej do dorastającej panienki, ale i tak na tak małą istotkę czekają w necie nieodpowiednie rzeczy, tak więc lepiej “przezorny zawsze ubezpieczony”. Ja jestem bardzo zadowolony z możliwości blokad w tym oprogramowaniu.

Hej,

Dokładnie. Widzę to po kilkuletnich bratanicach i siostrzenicach - zagrożeń w necie jest mnóstwo. Ze strony z grami on line dla dzieci wystarczy jedno kliknięcie, by znaleźć się na szkodliwych dla dzieci stronach.

Pozdrawiam,

Dimatheus