Kontrola sieci w Lanie jest natrętny gościu

Witam mam pytanie troszkę poszukałem na tym forum odpowiedzi i niestety nic mnie nie urządza tz. nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie:

Mamy sieć 11 osób 3 swiche 1 router no i oczywiście modem DSL ja mam wejście na router i nikt wiecej ale sieć jest co jakiś czas zapychana mamy umowe że w ciągu dnia nie sciagamy ale niestety są tacy co nie przestrzegają zasad i ciągną ile się da więc muszę co jakiś czas wchodzić na router i robić reset routera I POMAGA ( męczy mnie to ) a raczej denerwuje nie powiem że wku**** mnie Proszę o pomoc , radę jak sprawdziś kto jest taki natręt ,jakim programem ? szukam w sieci i na google i nic

tylko poprzez odłączanie pojedyńczych użytkowników (tak “namierzysz” najszybciej :wink: )… niestety , albo ruter z podziałem pasma na poszczególnych użytkowników … cały urok takich sieci “towarzyskich” na początku wszystko jest cacy potem już problemy :slight_smile:

Właśnie ale to bym musiał latać po klatkach w bloku i rozłączać odpada a routera mamy bez podziału niestety koszta :frowning:

napisałeś , że :

więc myślałem , że ruter masz u siebie … ruter można ( nie wszystkie ) skonfigurować wpisując MAC adresy kart użytkowników więc mając dostęp do rutera możesz “wywalać” poszczególnych … napisz jaki to ruter może ktoś coś podpowie :slight_smile: . Ja mam D-Linka i czasem w ten sposób “gaszę” zapędy do ściągania na maxa :wink:

nie niestety router jest w innej klatce nie u mnie w domu bo telefon jest też u babki i tam jest router a z tego tytułu że ona nic na ten temat nie wie więc ja opiekuje sie siecią.

Arouter to Edimax bo Planet się spalił i poszedł do reklamacji

MAM ZROBIONE PRZYZNAWANIE ADRESÓW PRZEZ DHCP OD W PRZEDZIALE NP 100-120

ale tym nic nie zrobisz , podaj dokładne symbole tych ruterów, albo poszperaj czy mają MAC FILTER lub coś na tą nutę .

To ten router http://www.edimax.pl/

BR-6104K i chyba nic tam nie ma:(

doczytałem teraz , że jeszcze “po drodze” 3 swiche … więc jeśli to ktoś za swichem to też nie odfiltrujesz … i chyba masz kłopot :stuck_out_tongue: , najtańsza rada :

pozdrawiam. :slight_smile:

no to :frowning: ale thx za poradę