Kontrola użytkowników przy komputerze


(Glexu) #1

Dzień dobry.

Szukam darmowego / taniego programu, który pozwoli mi na kontrolę czasu jaki użytkownicy spędzili pracując na komputerze.

Coś co uruchomi mi się wraz z systemem, poprosi o wybór osoby/logowanie i zapisze do jakiejś bazy danych czas rozpoczęcia, później wylogowanie i zapis do bazy czasu zakończenia pracy. A ja na osobnym komputerze będę mógł to przeglądać, kontrolować i robić jakieś raporty. 

Znajdzie się coś takiego?

 

pozdrawiam,

Glexu

 

 


(agaopo) #2

Tzw inwigilacja


(stan55) #3

idź do CBA, tam ci udostępnię.


(Glexu) #4

Nie, potrzebuję tylko wiedzieć kiedy sie zalogował na komputerze i z niego wylogował lub wyłączył. Nie chce wiedzieć co robił :slight_smile:


(drunkula) #5

Rejestracja czasu  pracy z założenia mija się z celem - po pierwsze, nie poradzisz nic na sytuację, kiedy pracownik się zaloguje i pójdzie na godzinkę na kawe, po drugie: zazwyczaj pracodawcy rezygnują z tego dość szybko, bo wychodzi że wszyscy robią nadgodziny.

PUNKTUALNIK powinien spełnić Twoje oczekiwania.


(bachus) #6

Ale coś o infrastrukturze? Windowsy/Linuksy? Środowisko domenowe? Jest jakiś serwer? Opisz dokładnie założenia swojego rozwiązania…


(Glexu) #7

Same Windowsy, 7 oraz znajda sie jeszcze XP. Jest serwer Win Server 2003, ale ogólnie to nie więcej jak 8 stanowisk do ogarnięcia.


(bachus) #8

Wszystkie podłączone do domeny Windows?


(Glexu) #9

Tak


(bachus) #10

No to wszystko masz w logach serwera. http://www.netwrix.com/logon_auditing.html i kupa innych aplikacji do parsowania logów.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/8f5efb7c-d8c5-4d5b-bda2-0ee148bddc8f/active-directory-check-computer-login-user-histiory?forum=winservergen


(Glexu) #11

Świetnie, poczytam o tym w wolnej chwili. Dziękuję za informacje.